| ascus a întrebat:

Cum sa te protejezi de sida?

4 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Folosesti prezervativ. Protectie garantata. Iti recomand Durex.
Fundawinking?

| Candice a răspuns:

- evitand raporturile sexuale neprotejate cu persoane necunoscute sau care prezinta un risc crescute de contaminare
- nefolosind periute de dinti, lame de ras, sau alte obiecte ce pot fi contaminate cu virusul HIV
- dand dovada de prudenta in cazul unor proceduri, precum acupunctura, piercing-uri, tatuaje, etc., in care acele sau alte instrumente nesterilizate pot fi folosite in mod repetat. Aceste proceduri nu implica riscuri atunci cand se iau toate masurile de sterilizare sau cand sunt utilizate ace de unica folosinta. Intrebati ce masuri de precautie sunt adoptate inainte de a apela la aceste proceduri.

| Diddy a răspuns:

Pur si simplu incerci sa nu intri in contact cu sangele altor persoane.

| vera_5828 a răspuns:

Cu prezervative.