| Cebotari_Victoria_1994 a întrebat:

Cum salvămRomania de tineret needucat și agramat?"

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai putea să începi cu tine.

| StefanKogut a răspuns:

"Vrei sa schimbi lumea? Incepe cu tine!", Ghandi a zis asta nu eu, iar Vergilius: "Labor omnia vincit (improbus)".

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nimeni n-o sa fie in stare sa-ti dea un raspuns bun pe TPU, majoritatea userilor sunt destul de limitati. Eu stiu ca sunt proiecte desfasurate in acest sens, vezi fundatia Dan Voiculescu care promoveaza activitati constructive pentru tineri, vezi fundatia ''tineri pentru tineri'' care se ocupa cu educatia sexuala in scoli. Din pacate sunt prea putine astfel de initiative, nu putem spera decat ca pe viitor vor fi mai multe. Fiecare dintre noi ne putem implica daca chiar ne dorim lucru asta, dar pentru asta trebuie sa ne miscam fundurile din fata laptopurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate scapa de telefoane mai destepte ca majoritatea si de facebook? nu, deci nu ai cum sa scapi nici de aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi nevoie de violenta, iar populimea nu mai accepta violenta.

| ShadoWCrist a răspuns:

In ziua de azi este greu sa schimbi pe cineva...

| Ritsuko a răspuns:

Nu e vina tineretului ca e asa, in mare masura e vina parintilor si a lipsei creierului.Ar trebui sa stii ca nu tot tineretul e needucat si agramat, mai exista multe exceptii, dar nu se mai afla multi dintre ei in tara.

| Wukii a răspuns:

În ziua de azi...

| ArthurKn a răspuns:

Buna intrebare!
Nu putem schimba oamenii din jur dar putem sa ne schimbam pe noi insine.
De la noi pleaca totul.

| Mk01 a răspuns:

Îi eutanasiem! Aşa facem da?

| chiccabella a răspuns:

Ah,e o buna intrebare dar din pacate raspunsurile inca se mai cauta, poate ca ar trebui o spalare in masa de creiere.LOL.