| eualexandra321 a întrebat:

Cum se comporta un baiat timid daca te place? Vreau sa stiu ca sunt intr-o situatie din asta si mie imi place de el si daca avem sentimente reciproce atunci sa-i spun! FUNDAA!laughing

Răspuns Câştigător
| andreistefana a răspuns:

In primul rand fii atenta la comportamentul lui cand esti prin apropiere, daca te priveste indelung, daca iti zambeste, daca devine agitat in prezenta ta. Atunci inseamna ca este atras de tine. Vorbeste cu el. Incearca sa.l cunosti mai in profunzime. Iar daca observi ca te place, dar e prea timid sa faca primul pas, fa-o tu! Marturiseste.i tot ce simti pentru el si poate se va deschide inaintea ta si iti va marturisi si el sentimentele lui pentru tine. Daca simti ca nu e deloc interesat de tine, ar fi bine s.o lasi balta, sa.l uiti, pentru ca unii baieti tind sa.si bata joc de fetele care stiu ca sunt moarte dupa ei, mai ales atunci cand acestia nu sunt atrasi de ele. Sau incearca sa stai prin preajma lui[nu ff mult] si sa vezi cum se comporta fata de tine. daca vb cu tine si glumeste inseamna ca e ceva. apoi daca iti cere sau face rost de id tau mai vb pe mess..si nu stiu.dar nu-i zice u prima lasa-l pe el sa faca primul pas bafta :*

2 răspunsuri:
| Never4ever a răspuns:

Se uita la tine pe furis, te cam evita

| KlaudiuMS a răspuns:

Te evita daca esti mai indrazneata happy