| ♥Băăăăăă♥ a întrebat:

Cum se joaca lady popular?
vreau sa imi explicati: cum se fac bani?
cum fac diamante?
ce trebuie sa fac?
[si alte lucri ce considerati voi importante in acel joc]
cea mai buna explicatie primeste fundita love struck

Răspuns Câştigător
| Necunoscută a răspuns:

Bunăhappy. Lady Popular este un joc în care, primeşti o domnişoară şi o anumită sumă de bani [2000$ +8 diamante]. Diamantele le poţi cumpăra cu bani reali [euro], şi le poţi schimba în $ în joc. Banii se fac prin mai multe metode: jucând jocuri (Turnuri Hanoi, Master-Mind, Răzuieşte, Puzzle, Sudoku, etc.), jucând provocări (doar de la lv. 5 în sus), muncind, preschimbând diamante, etc. Înainte să îi dai să muncească, trebuie să faci un curs. Cursul costă o sumă de bani, şi necesită un anumit IQ şi un anumit lv, depinde de curs. Îţi ia doar câteva zile pentru a face cursul. După ce îl face, o poţi duce la muncă timp de câte ore vrei. Maxim 8 ore. Cursul îl faci la "Birou locuri de muncă" şi munca propriu-zisă o poţi face la "Locul meu de muncă". Tu trebuie să îţi menţii domnişoara sănătoasă, fericită. Greutatea ideală este de 57 de kg. Creşterea sau scăderea în greutate, o poate face nefericită. Dacă vrei să creşti în greutate, consumi mâncare cu calorii; dacă vrei să faci fitness, poţi face în parc, sau la sală. La sală ai nevoie de card (200$, din piaţă). Fericirea i-o poţi creşte cu alimente, sănătatea cu medicamente. Muncind, îi scade igiena şi energia. Dacă vrei să îi creşti energia, o pui să doarmă. Ca să doarmă ai nevoie de un apartament. Îl iei de la Agenţia Imobiliară. Dai la dormitor, şi o pui să doarmă. Dacă vrei să îi crească igiena, o duci la baie, şi o pui la duş. Dacă mai ai ceva întrebări, lasă-mi numele domnişoarei tale prin mesaj, şi mai vorbim!happy

P-S.Azi am ajuns la lv. 10love struck

3 răspunsuri:
| xxxxxxxxxxxx a răspuns:

Banii ii faci in general din jocuri si daca mergi la servici, dar si din provocari dupa lvl5. Diamantele nu se fac se cumpara cu bani reali. Trebuie sa cresti in lvl si cand vei ajunge la lvl 10 vei putea concura pentru miss. Lvlul il faci daca indeplinesti scopurile. Alea iti apar pe pagina principala undeva in dreapta langa apartament, profil si celelalte. Eu te sfatuesc sa te joci varianta romaneasca a jocului http://www.ladypopular.ro/ si sa citesti help-ul.
http://help.xs-software.com/online/games/ladypopular/12/ro/game.html
Gasesti acolo explicatiile pentru tot. Sper ca te-am ajutat. pup si spor la joc:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@She's On Fire. Fericirea., intr-adevar i`o poti creste asa. dar o ingrasa si nici asta nu este bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bani faci la jocul razueste conecteaza punctele si alte jocuri
30 de bani faci odata la 24 de ore votand
1.Te duci la poza ta din colt sau semnul intrebarii
2.si intr-o parte scrie profil personal...
3.dai la vot si clik pe Gtop100 Rpg100 Xtreme Mpog Games200 HotR pg