| cristo23 a întrebat:

Cum se numesc in opinia voastra acei oameni care se ascund in spatele unor justificari, ca sa poata dormi cu capul pe perna, fara mustrari de constiinta?
Exemplu. o femeie care nu crede ca a inselat pe sotul ei, pentru ca ea considera ca omul caruia ia dedicat sufletul e iubitul...

4 răspunsuri:
| gabitza_4576 a răspuns:

Pai aceei oameni nu se pot obisnuii cu ideea ca au facut ceva rau big grin chiar daca stiu.ei nu pot accepta aceea stiuatie :*

| gabitza_4576 a răspuns:

Andrey ce mm copiezi tu :-W daca te-ai inscris pe site-ul asta trebuie sa fi original nu sa dai un copy paste si gata... uuuuuaaaaaa plagiatorule!

| ganton a răspuns:

De obicei "gandirea" asta e doar a femeilor. Cum lor (spre deosebire de oameni) le lipsesc coloana vertebrala si constiinta, ele sunt de parere ca inselat e doar daca au premeditat asta. Gen, s-au gandit ele la ora x ma intalnesc cu z si fac y. Altminteri, daca se intampla asa, fara sa planifice ea, e ok: in capu'ei fie n-o mai iubeste ala cu care e deja, fie amanatul e "cel ales" fie s-a intamplat si alte nebuneli d-astea de subom (n.r femeie).

Dar ca sa iti raspund la intrebare, astea (sau sa zicem astia, oamenii) care fac asa de obicei au deja in cap ideea, gen le surade oarecum (chiar daca nu f. constient) ideea de alt partener. Iar atunci cand se intampla sa calce stramb mascheaza acest fapt (ca sa fie ei impacati) prin chestiile enumerate mai sus: gen nu ma iubea, nu imi dadea x, n-avea masina ca astalalt bla bla. Da-mi funda ca-s psiholog.

| andrey29_2170 a răspuns:

Pai aceei oameni nu se pot obisnuii cu ideea ca au facut ceva rau big grin chiar daca stiu.ei nu pot accepta aceea stiuatie :*