| Patrick20061997 a întrebat:

Cum se poate face banii stand acasă pe internet?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar banii pe internet nu sunt usor de facut...

Ai mai multe optiuni.

1. Daca esti programator si daca te pricepi la ceva atunci exista companii care te pot angaja iar tu sa lucrezi de acasa. *am observat ca sunt destul de rare* Cele mai multe te cheama la sediul lor.

2. Daca te multumesti cu niste sume extrem de mici pentru o munca de ore intregi atunci exista acele "surveys". Nu recomand.
Mai bine te angajezi. In alte tari poate ca sunt profitabile dar in Romania nu prea...

3. Freelancing.
Trebuie sa stii engleza destul de bine si sa fii bun la ceva.
Asta este una dintre singurele sanse pe care le ai.
Trebuie sa inveti ori Illustrator *design de logo, pliante, etc*, Web Design sau creare de aplicatii.
Daca stii foarte bine o limba straina atunci poti sa traduci dintr-o limba in alta sau sa asculti videoclipuri in limba respectiva iar tu sa faci un fel de fisier in care sa scrii exact ce auzi.

Chestiile de genul se gasesc pe site-uri de freelancing precum upwork.

4. Daca esti foarte bun la engleza atunci poti sa scrii articole in engleza... intra tot la freelancing dar se plateste ok din cate am vazut.

Nu mentionez Youtube-ul si articolele in limba romana caci exista foarte multe persoane care fac deja asta si nu prea ai sanse.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci pentru banii aia?