| AnonymousCLL a întrebat:

Cum se pot salva pasagerii avioanelor, daca pilotul si co-pilotul mor, iar avionul este pe pilot automat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasagerii pot prelua controlul avionului, si pentru o aterizare usoara, e nevoie sa se apropie de pamant ( oprind pilotul automant, actionand avionul din mansa ), cand e destul de aproape de pamant opresc motoarele, nu e nevoie de nicio cunostinta pentru a face asta, dar asta e ipotetic, nu cred ca ar incerca cineva vreodata asta.