| T3h00Izzy a întrebat:

Cum se spune "Te iubesc!" in rusa, chineza, japoneza si coreeana? raspuns rapid va rog!

Răspuns Câştigător
| myhaaaaa a răspuns:

я люблю тебя [ chiar asa se citeste in rusa(ya lyublyu tebya)], 我爱你(Wǒ ài nǐ), 私はあなたを愛して(Watashi wa anata o aishite), 난 널 사랑해 (nan neol salanghae)... in paranteza sunt exact cum se citesc si sunt puse in ordinea in care le'ai pus. sper ca te am ajutat

5 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Buna.
Rusa - Ya tyebya lyublyu
Chineza - Wo ai ni [ Nu sunt sigura dar e o forma de chineza ]
Japoneza - Aishiteru [ In general se spune Daisuki adica te plac ].
Coreeana - Sa-rang-hae

Succes (:

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Rusa : я люблю тебя ( Fonetic : ya lyublyu tebya )
Coreeana :난 널 사랑해 ( Fonetic : nan neol salanghae )
Japoneza : 私はあなたを愛して ( Fonetic : Watashi wa anata o aishite)
Chineza : -simplificata : 我爱你 ( Fonetic : Wǒ ài nǐ )
- traditionala : 我愛你 ( Fonetic : Wǒ ài nǐ )

| vali1985 a răspuns:

난 널 사랑해 in coreeana
我爱你 in chineza
私はあなたを愛して in japoneza
я люблю тебя in rusa
Funda please!

| Cherry_3262 a răspuns:

Buna Isabelle!
Rusa-я люблю тебя
Chineza-我愛你 sau 我爱你
Japoneza-私はあなたを愛して
Coreeana-난 널 사랑해
Sper ca te-am ajutat.Succes! happy

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Caută pe http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT.