| Anonimaaa_2604 a întrebat:

Cum sterg pe cineva din lista prietenilor de pe facebook? Si inca o intrebare, daca sterg o persoana, se va afisa pe peretele persoanei respective sau pe al meu?

2 răspunsuri:
| Sikki a răspuns:

1. Click pe "Account", apoi "Edit Friends" apoi la search friends tastezi numele prietenului pe care doresti sa il stergi, mai jos va aparea prietenul, apoi dai X, apoi iti va aparea un mesaj si trebuie sa dai "Remove from friends"
2. Nu va aparea pe wall.

| Sense_4881 a răspuns:

Daca stergi pe cineva de pe Facebook nu apare pe niciun perete.Tot ce trebuie sa faci este sa te duci pe pagina persoanei respective si sa dai cu mouse-ul jos de tot, unde scrie ceva de genul Elimina din lista de prieteni. E jos, in stanga. Succes.