| MamasitaJj a întrebat:

Daca am media generala 9.86...ce premiu sau mentiune iau? Sunt clasa a-V-a

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Depinde de mediile celorlalti.
La noi, cu 9, 86 erau deja trecuti de prima mentiune.

Sa iti dau un exemplu.
Sa zicem ca sunt 4 copii cu 4 medii: 10, 9, 95, 9, 90 si 9, 86(adica tu)

Premiile se dau in ordinea mediilor
Premiul I - 10
Premiul II - 9, 95
Premiul III- 9, 90
Mentiune - tu

Depinde cate medii mai mari ca ale tale sunt in clasa.
Bafta

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde si de rezultatele celorlalti elevi. In mod normal, ori premiul I ori al II-lea.
O zi buna!

| Piiink a răspuns:

Ori locul 1 ori locul 2 tongue Depinde daca a avut cineva media mai mare decat tine :X Orcum bvv pentru medie love struck

| Nymphetamine a răspuns:

Daca nu e vreun coleg cu o medie mai mare decat tine, iei primeul intai. happy

| Zoet a răspuns:

Depinde de scoli. De exemplu la scoala mea de la 9, 5 in sus iei locul 1, de la 9 pana la 9, 5 locul 2 si de la 8, 5 pana la 9 locul 3. Mentiunile sub 8, 5 pana la 7, 5 sau 8.

La alta scoala am auzit ca pentru. locul unu trebuie sa ai peste 9, 9. Ciudat!

| RoXyRaLu a răspuns:

Nu poti stii.Sunt 2 variante posibile si 2 mai rare.
Variante ce se intampla des pentru media generala 9, 86.
1.Este posibil sa iei locul II in cazul in care unul sau mai multi copii au luat aceeasi medie, dar o medie mai mare decat a ta(9, 86).
2.Sa fie unul sau mai multi copii cu aceeasi medie, dar mai mare decat tine(adica pe locul II) si inca unul sau mai multi cu medie la fel, dar mai mare decat acestia(pe locul I).
Variante mai rar intelnite:
1.Sa fie cel putin 1 copil pe locul I, cel putin 1 copil pe locul 2 si cel putin 1 copil pe locul 3, iar dupa tu cu locul 4(mentiune).
2.Sa nu existe vreun copil cu medie mai mare decat 9, 86(a ta), iar tu sa iei locul 1.
Bravo in orice caz! Succesc si inainte si sa o tii tot asawinking

| Paradise a răspuns:

Ar trebui sa iei premiu intai straight face. 9.86 ar trebui sa fie 10 normal...

| Cristiana1906 a răspuns:

Pai.depinde de medii au ceilalti colegi happy
eu am tot 9, 86 si am luat mentiunea 1 :p

| IQOnly a răspuns:

Premiile se dau in functie de toti colegii, adica daca unul are 9.89 si nimeni nu mai are peste el, ia premiul 1.La fel este si cu mentiunile.

| djspicedem a răspuns:

Dupa regulile de anul acesta iei premiul 1. funda?

de la 9.86-9.48 iei premiul 2:*

FUNDA?

| djspicedem a răspuns:

Iei premiul intai.

| Scumpitza a răspuns:

Poi eu am media generala 9.92 si am luat premiul I.Depinde si de mediile celorlalti.

| Zodiacul a răspuns:

Cred ca ai merita locul I sau locul II. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Andreea! Pai de la 9, 60 in sus ei premiul 1.De la 9, 40 ei premiul 2 iar de la 8, 90 premiul 3 iar mentiune se ia de la 8, 50 in jos. Sper ca te-am ajutat! Pa!

| BULANGIU96 a răspuns:

Depinde cati au media mai mare ca tine.winking
dar premiul 1 sau 2 tot ieiwinking

| McdonaldsMonkey a răspuns:

Păi,de obicei se ia premiul I. Intr-a 5a eu am luat premiul I cu 9, 53 si 9, 5 la purtare.am fost pe locul 7

| Ionut124 a răspuns:

Cred ca vei lua premiul I. Cei cu zece fix o sa ia Premiul de Excelenta. Asa se da la noi la scoala. Felicitari pentru medie!

| cevrase a răspuns:

Cu media aia ai sanse mari sa iei premiul I. daca nu iei premiul I il iei pe II sigur:d. funda?:d

| cevrase a răspuns:

Cu media aia iei mai mult ca sigur premiul I. daca nu iei premiul I atunci premiul II il iei sigur. funda?:d