| Nenumescu a întrebat:

Daca am notele 4 si 5 la o materie media e 4.50 si se rotunjeste la 5?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! In mod normal si legal da! Dar depinde de prof.Sunt profi care atunci cand esti intre 2 note te asculta ca sa vada daca meriti media mai mare sau cea mai mica, dar probabil ca nu vei pati asa.Deci ai promovat semestrul! Bafta!

| lucian a răspuns:

Da

| valyalexia a răspuns:

Daca ai 4 pe un sem si 5 pe altu nu se rotunjeste dar daca ai 4 si 5 note pe un semestru iese 5. succes

| IwasHere a răspuns:

Dahappy

pls funda!

| deedee_3754 a răspuns:

Da iasa 5 daca ii un profesor bun iti trece 5 daca nu nujj ce sa spun sp sa te asculte si sa tio maresti dar eu cred ca va fi 5 succeshappy

| Edd_5716 a răspuns:

Pai da.asa ar fi normal happy se rotunjeste.

| Doodle_8466 a răspuns:

Da media generala nu se rotunjestebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se rotunjeste numai media pe semestre nu se rotunjeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii profi te asculta sa vada cat iti pune(in cazul meu asculta)am un 4 si un 5 si mi-a zis ca nu are cum sa incheie medie. si ma ascultacrying

| Deutzaaaa a răspuns:

Media semestiala se rotunjeste, in cazul tau la 5. Doar media anuala este cu zecimalekiss