| Mălina0202 a întrebat:

Daca as bea in fiecare seara o cana de lapte cald cu un galbenus de ou si miere m-ar ajuta sa slabesc? Daca nu as vrea sa stiu macar daca e sanatos sa beau asa ceva

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, fiindca are multe calorii. Este o gustare foarte calorica, este sanatoasa in masura in care o mananci dimineata, in loc de gustare, laptele este adevarat, de la tara (nu pasteurizat si ambalat de la magazin), iar galbenusul este foarte proaspat (maxim de 3 zile ouat) si stii precis ca gainile nu au fost hranite cu concentrate, nu au primit antibiotice si sunt perfect sanatoase. daca nu poti indeplini toate aceste conditii, atunci nu este o gustare sanatoasa (laptele pasteurizat determina o absorbtie crescuta a grasimilor, are putin calciu si proteine, iar daca este degresat, este prea sarat. Ouale nu ar trebui consumate crude daca nu cunosti foarte bine provenienta si prospetimea lor.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu.

NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......es-filmul/

| darrio2007 a răspuns:

Nu slabesti cu asa ceva.Este pentru probleme respiratorii. Dimpotriva, poti lua in greutate.

| Kaℓi a răspuns:

Sa slabesti, in niciun caz. Asta e o reteta veche pentru tuse, sau durere de gat... n-are nicio legatura cu slabitul happy