| Izzaabellaa a întrebat:

Daca dupa ce fac baie im fac niste mini cocuri imi va sra parul ondulat? Funda vreau sa imi fac in seara asta happy

Răspuns Câştigător
| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Depinde de ce incretitura vrei sa faci... bucle mari sau mici? iti dau o idee:
1) Incepe prin a aplica putina spuma pe parul proaspat spalat.Fa o carare pe mijloc sau intr-o parte, dupa care aplica putin fixativ pe o mica portiune de par.
2) Apoi, infasoare parul in jurul unei prinzatoare(daca nu ai poti solosi si niste bucati de panza), rasucindu-l usor pe masura ce-l infasori.Prinde varfurile cu grija si ruleaza-ti asa tot parul.
3) Daca esti presata de timp grabeste procesul de uscare asatand un difuzor la foehn, decat sa iti lasi parul sa se usuce in mod natural.
4) Desfa cu grija parul cand esti sigura ca parul tau s-a uscat.Foloseste-ti degetele pentru a separa buclele cu delicatete.La final adauga putin fixativ pentru a fixa mai bine parul.
Ai grija! Asigura-te ca varfurile parului sunt prinse bine in jurul prinzatoarelor inainte de a rula parul in sus.Altfel,varfurile buclelor vor parea tocite si vor sta ca un carlig!

4 răspunsuri:
| effect a răspuns:

Nu cred, mai bine isi prinzi moate
Adica ia un tricou mai vechi si taie fasii late de maxim 2 cm si lungi de vreo 15, (depinde de cat de lung ai parul)
Apoi taie niste fasii de hartie, lungi de vreo 6 cm si late de vreo 5cm, ia fasia de panza si infasoara pe la mijlocul ei fasia de hartie(pe lat cum ar ven)
Apoi ca sa tina fa intr un pahar niste apa cu zahar sau putin otet(nu mult) si umezeste suvita de par si infasoara in "moate"
Apoi leaga moatele si pune ti un batic pe cap si lasi pana dimineata

| Izzaabellaa explică:

Scuzati-ma cum am scris happy dar am tastatura fara fir si se pare ca nu mai merg bateriile. laughing

| camernciita a răspuns:

Paiii.
nu stiu! nu am incercat niciodatalaughing

dar ai putea sa iti faci multe codite eventual cu spuma, fixativ, gel ce ai tu.thinking

sau. ceva ce eu foloseam! dupa baie imi strangeam parul in pumni cu spuma pana mi se facea ondulattlove struck
nu imi lua decat 10 min. sau poate si mai putin!

baftaa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ti-ai impleti muute codite. Ti se va increti mai mult. Stiu pentru ca si eu imi faceam.