| thelittleme a întrebat:

Daca iei 4 la unul dintre examene, am auzit ca te baga la scoala profesionala este adevarat sau intri tot la liceu?

Răspuns Câştigător
| Rawrrrr a răspuns:

Pai. de exemplu sa zicem ca la matematica iei 4. si la romana 6. media examenelor iti iese 5. dupa aia presupunem ca media 5-8 ti 8. Media de admitere la liceu se face,, Media examenelor + Media 5-8, apoi imparti totul la 2. '' 5+8 = 13 : 2 iti iasa 6.50 media de admitere... deci ai sanse sa intri si la liceu chiar daca iei 4. daca stii ca esti praf la una din materii incearca si trage tare la cealata materie ca sa iti iasa media examenelor peste 5. Bafta :*!

1 răspuns:
| PiratulJeck a răspuns:

Daca iti iese media dintre ambele examene peste 5 chiar daca la unu ai 4 nai de ce sa iti faci griji cu profesionala