| anonim_4396 a întrebat:

Daca in scoala generala nu am avut prea multi prieteni, inseamna ca si la liceu o sa fie la fe?

21 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, chiar daca la generala nu prea ai avut prieteni, desigur ca poti avea, acolo vei cunoaste diferite persoane cu care ai putea comunica foarte bine si daca te comporti frumos, sigur vei fi aprecitata.Succes.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu iti face griji happyDaca ai avut prieteni in scoala generala, inseamna ca esti prietenoasa.winking
La liceu o sa iti faci alti prieteni. Dar asta depinde numai de tine.Fi prietenoasa, indrazneata si totul v-a merge bine big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De ce sa nu ai prieteni, o sa ai mai multi. A-i intrat intr-o noua etapa de viata, daca te comporti frumos, esti prietenoasa, glumeata, nici prietenii nu vor intarzia sa apara.Iti urez sa ai cati mai multi prieteni si mult succes la invatatura in anii ce vor urma!

cami
| cami a răspuns:

Marina, parca ma vad pe mine acum 2 ani. Imi spuneam : "Ce conteaza. Ei pierd o prietenie ca a mea. Asta-s o adunatura de analfabeti, care au in cap numai fite si prostie."
Si ma gandeam ca la liceu o sa fie altfel. Avand in vedere ca acolo aprox toti veti fi la acelasi nivel de invatatura. Depinde. Crede-ma, si ei vin tot din scoli generale. Deci peste TOT sunt la fel.
Depinde mult de tine, de caracterul tau.

| Antrax a răspuns:

Asta depinde doar de tine.tongue

| Marii a răspuns:

Depinde doar de tine. Daca in liceu vei fi retrasa si de abia vei scoate 2 vorbe unei persoane straine, da, nu prea o sa ai. Dar daca esti sociabila cu toata lumea, nu faci figuri, o sa observi ca o sa ai mai multi prieteni. Si din cate am auzit in liceu o sa ai cei mai buni prietenii.

| maryana5 a răspuns:

Eu nu am deloc prieteni in generala straight face dar mi-am propus ca la liceu sa fiu cea mai populara si sa am o groaza de prietene peace sign
trebuie doar saai incredere in tinewinking poate ca colegele tale nu au meritat o asa prietena ca tinewinking
la liceu o sa fi teroarea scolii(in bine)winking acolo vor fi alti copii(adolescenti big grin ) cu alta mentalitate sigurwinking
xoxo, mary peace sign

| JackieSue a răspuns:

Decat daca esti prea timida.

| Amrita a răspuns:

Nu.nu inseamna ca nu vei avea prieteni.
doar ca in liceu.vei avea prieteni adevarati.

| Gregory a răspuns:

Depinde ce fel de oameni vei intalni. Mai bine mai putini si buni.

| sorin a răspuns:

In nici un caz, poate la scoala generala nu te-ai impacat bine cu toti colegi, si de aceea nu ai avut mai multi prieteni.La liceu poate fi altcevawinking

| zuzushi a răspuns:

Nuuu...chiar deloc
sa stii ca am avut si eu aceeasi problema.
nu m am inteles cu colegii si ma asteptam ca la liceu sa fiu singura, intr o banca in spatele clasei laughing
din contra, din primul moment de cand am intrat in clasa m am inteles bine cu toti. ne am format gasca noastra, suntem uniti si ne distram tot timpul
in afara de asta, colegii aveau si ei alti prieteni, si prietenii altii si tot asa. si am ajuns sa cunosc multa lume. happy
n ai de ce sa ti faci griji happy

| DarKJoKeR a răspuns:

Nu, nu trebuie sa iti faci griji de asta.Incearca doar sa nu repeti greselile din generala, si sa fii mai indrazneata. Dar ai grija cand iti alegi prieteniiwinking.Succes...si eu intru la liceu acum:-s

| ubitzika a răspuns:

Nu... o sa ai mereu prieteni si o sa gasesti mereu oamneni cu care ai cv de vorbit dar sa nu ai incredere chiar in toti bafta si sper sa iti gasesti multi prieteni:*:*:*

| naviDIabLO a răspuns:

Daca te comporti badaran stai calma o sa-ti faci f multi prieteni la liceu

| knnight a răspuns:

Eeeee... pai de ce ma rog nu ai avut prieteni, prieteni tii poti face oriundewinking, si sigur o sa faci in liceu, dar acum depinde de tine si de comportamnetul taw, asa ca succesbig grin

| Ioana_8202 a răspuns:

Eu una in generala am avut prieteni putini si falsi p cand la liceu am mai multi si adevaratzi...nu se compara viata d liceu cu cea d generala... o sa iti plac ai sa vezi...happy

| Blu_7007 a răspuns:

Orice e posibil... da acum sa nu te asteptzi sa iti faci prieteni din prima...prietenii in "castigi" treptat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ce tot alergi după așa mulți prieteni? Crezi că sunt buni?
2 - 3 prieteni sunt suficienți!
Totul depinde ce colectiv nimerești la liceu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La asta ma intreb si eu.pentru ca urmeaza sa intru si eu la liceu. dar sunt sigura ca totul va fi bine...trebuie doar sa avem incredere in noi...si sa fim optimisti.

| victor3078 a răspuns:

Nu dispera, la cum arati e imposibil sa nu-ti faci prieteni.
Graba strica treaba, asa ca ai rabdare.