| Little Princess a întrebat:

Daca ma dau cu ulei de bucatarie pe piele, si voi sta la soare risc sa ma bronzez tare de tot? app. n am ulei de masline acasa, doar de floarea soarelui. cu asta vreau sa ma si dau.

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Inca n-am mai auzit asa ceva! Cand esti la soare si ai pielea fierbinte si sfaraie uleiul pe tine... pune si un ou si fa-ti un ochi! Dumnezeule!

| Crs a răspuns:

Uleiul de masline este bun, cel de floarea sorelui nu te protejeaza deloc de razele soarelui si te vei bronza normal, dar te vei arde ca nu ai protectie pe piele.

| Anonim_4683 a răspuns:

Cum merg gafele de la persoana la persoana... daca et dai cu ulei de floarea soarelui, de masline sau de ce o fi el nu te bronzezi mai tare, doar iti uniformizeaza bronzul si te protejeaza. Am auzit mai multa lume zvonul asta si merge mai departe gresit "uleiul de... iti face un bronz mai accentuat" NU. Intreaba un dermatolog ca sa te convingi ca am dreptate.

pupici :****

| yoyo_7345 a răspuns:

Eu zic sa nu risti din prima sa te bronzezi calumea. ia-o cu pasi inceti si dupa aia aplicati ulei de bucatarie

| overdose90 a răspuns:

N-ar fi mai bine sa cumperi un ulei special cu protectie solara? e si mai sigur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar m-a amuzat dady propunerea talaughing.
si eu vreau sa incerc sa ma bronzez cu ulei de bucatarie.batting eyelashes!
dn auzite am inteles ca este bunthinking laughing.

| MelissaGreenEyes a răspuns:

Poate vrei sa zici ulei de masline
e pentru protectie solara
si chiar te bronzezi(bronzul tine f mult)big grin

| Sabina_Ise_1980 a răspuns:

Incearca Berea! eu o folosesc dar atentie daca pielea ta e alba, adica de cate ori stai la soare te inrosesti, te cam arzi, da! in rest e perfecta, te bronzezi rapid si te tine mult