| a12377877 a întrebat:

Daca nu mananci dupa ora 6 si nu consumi paine deloc slabesti?

3 răspunsuri:
| dani9354 a răspuns:

Din punct de vedere medical, slabitul nu sta in a nu manca dupa ora 6, poti sa slabesti foarte bine mancand si la 10. Slabitul este foarte usor si sanatos prin sport, desigur si alimentatia conteaza dar sfatul meu este sa consulti un specialist nutrtionist sau un antrenor, si vei slabi sanatos si pe termen lung!happy

| Aniela2777 a răspuns:

Da,Multe persoane slabesc in felul acesta.Seara se depune pe tine orice ai manca, in afara de.fructe(fara banane). Eu o perioada n`am mancat seara deloc. si am slabit. Problema e ca, suntem lihniti seara, si atunci am manca cel mai mult. laughing Eu am inceput sa mananc dimineata inainte sa merg la scoala.e ok, dimineata poti sa mananci orice ca nu se pune pe tine. Am fost la mare, si am mancat dimineata devreme, dupa ieseam pe litoral, si restul la pranz mancam, si seara pauza, 1 saptamana am stat, si am slabit. ceva. Acum.normal este sa dai 3-4 kg jos pe luna.happy

| miqutsa02 a răspuns:

Nu, nu este adevarat! din punct de vedere medical corpul tau sufera.ti-as sugera sa te duci la o sala de sport...sau chiar sa urmezi o dieta! adecvata ...si mananca foarte multe fructe si iti va prii, fundita?