| Mariutamimyolu a întrebat:

Daca sunt in clasa a 5 a cum pot sa fac sa ma placa un baiat? Nimeni nu prea ma place din clasa! Vreau sa fiu oleaca mai populara! Ce sa fac? Iau note foarte bune numai de 10 dar toata lumea zice ca sunt o tocilara! Vreau sa imi schimb atitudinea. happy MA AJUTATI?

7 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

De ce iti trebuie asa de mica sa faci sa te placa un baiat?
Asteapta baietii se vor uita la tine cand vei avea 13-14 ani laughing
Pai daca lumea iti spune ca esti tocilara poti sa le spui ca tu inveti ca sa poti sa fi cineva in viata nu ca aia care stau toata ziua si belesc **** laughing)
Pa, pa.

| fuzzer a răspuns:

Socializeaza mai mult, fii glumeata, si ajuta-ti colegii.

| hypentakill a răspuns:

Soarta...

| Beccaaa a răspuns:

Relaxeaza-te! Poate asta e problema : Esti prea fixata pe ideea de a te place toti incat te straduiesti prea mult.
Relaxeaza-te, socializeaza, fi amuzanta si spontana si toti vor crede ca esti de gascawinking

| madalinanadreea25 a răspuns:

Bună uite un sfat încearcă să petreci mai mult timp in preajma colegilor, socializeazate mai mult.

| OanyOakii a răspuns:

Hey! Am avut aceeasi problema. si am ajuns printre cele mai populare fete. Urmeaza pasii astia:
1. Fi o fire pozitiva, glumeata si daca un om plange langa tine, strambate pana il doare burta de ras! (merge)
2. Imbracate, cum vrei tu! Fi naturala. Trebuie sa te simnti bine in corpul tau. si sa pari sigura pe tine!
3. Ca sa te placa baietii. continua cu notele bune. si fi fata cuminte. nu fi ca pitzipoancele din ziua de azi care se hilizesc pe langa baieti etc.
4. Trebuie sa fi o fata care trebuie cucerita. nu doar cu o floare. nu il accepta pe primul care iti vine sa iti ceara asa zisa "combinatie". (eu pana acum am refuzat 5. si inca mai merge faza) O sa vina cei mai draguti baieti la tine!
Nu uita sa nu te schimbi prea mult. Oricum succes si cu baietii si la scoala! :3

| Happinessandlove a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatie! Ce amuzant! Dar,spre deosebire de tine, cand am inceput sa rad la glumele celorlalti, sa glumesc si eu si fiu mai deschisa, au inceput sa ma placa multi in colegi, chiar toti...Incearca si tu!❤❤