| RBRoberta a întrebat:

Dacă sunt la profesională și termin 11 clase pot sa ma duc la liceul militar fără examenul de capacitate din clasa a 8 și cum pot face asta

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la liceul militar nu mai poti merge acum, ca ai depasit si varsta si nu ai dat nici examenul de evaluare nationala.
Dar poti face liceul la seral 13 ani (fiindca sunt doar 4 ore dupa amiaza), asa cum fac toti cei care nu au facut liceul la zi si nu au sustinut examenul de evaluarea nationala.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu te poți duce la liceul militar.

| LisaJulie a răspuns:

Eu nu cred ca stii ce inseamna liceul militar! Se intra foarte greu si e disciplina! Nu te sfatuiesc sa mergi acolo! NU se poate fara evaluare nationala!