| anonim_4396 a întrebat:

Daca termini la profilul stiinte sociale te poti duce la ce facultate vrei sau doar la alea de drept etc?

1 răspuns:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,cand iti alegi profilul la liceu, trebuie sa te gandesti mai intai la ce facultate vrei sa mergi.De exemplu,nu te astepta ca,avand profilul stiinte sociale,sa mergi la medicina. Poate ca nu se va compara ceea ce ai facut in liceu cu ce vei face la facultate dar totusi, trebuie sa existe o anumita concordantahappy. Poti face o facultate de istorie eventual, o facultate de jurnalism, de psihologie, poti merge la academia de politie insa este foarte greu etc...Cam asta sunt optiunile pe care le vei avea dupa ce termini liceul.Conteaza sa fii sigur pe tine si totul va fi OK!