| UndiscoveredSoul a întrebat:

Dati-mi niste sfaturi cum pot sa numai fiu asa timida... Vreau sa ma schimb!

Ms anticipat. big grin

Răspuns Câştigător
| xPinkSunShine a răspuns:

Buna @Alexa!

Nu`ti face griji! Cu trecerea timpului te vei schimba.
Deci,nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te calce in picioare! Nu te lasa mai prejos. Daca nu le spui nimic,ei vor continua sa iti faca rau vazand ca esti mai timida.
Incearca sa eviti singuratatea!winking Iesi cu prietenii, vorbeste cat mai mult cu ei sa te mai obisnuiesti.
Nu te gandi la ce vor zice ceilalti, ci spuneti parerea pe care o ai despre un anumit lucru.

Trebuie sa ai curaj si sa crezi in tine.Asta e cel mai important : increderea in tine.

Iti doresc mult succes!
Sper ca te-am ajutat macar putin.
Pa, pa!

4 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

In primul rand citeste cateva carti sa-ti faci un vocabular mai elevat,citeste cateva reviste sa te pui la punct cu noutatile, iesi cu prietenele si fi mai deschisa cu cei care incearca sa vorbeasca cu tine, incearca sa-ti schimbi perceptia pe care o ai despre tine...si daca ai curaj abordeaza si tu pe cate cineva

| albastrualb77 a răspuns:

Pai, eu una, zic ca asta o sa vina de la sine, o sa iti infrangi singura timiditatea, cand vei considera ca o sa vina momentul potrivit, nu stiu daca as putea sa iti dau vreun sfat in legatura cu asta, si eu am fost la fel de timida, dar sa stii ca m-am schimbat in timp, vei vedea, te vei schimba si tu, daca vrei cu adevarat.

| rocky_2741 a răspuns:

Fi optimista daca iti propui ca intr-o zi sa zici da la absolut orice ve vedea ca vei cunoaste o multime de oameni noi si interesanti astfel scapi si de timiditate doar spune da la orice e foarte simplu am facut asta timp de o luna si a fost al naibi de bine. FUNDA?

| Apm a răspuns:

Faaaataaaa toti oamenii sunt ca si tine, dupa ce sa fii timida? da`ti doua palme si revino`ti, oameni prosti sau inteligeti, dar ai dreptu sa te afirmi timiditatea face parte din prostiebatting eyelashes