| Michelle_5585 a întrebat:

Dati-mi si mie niste statusuri frumoase:d. dauu funda:*:*:*

Răspuns Câştigător
| nyky_1703 a răspuns:

E nemasurabila, necontrolabila chiar adorabila, e inestimabila, inegalabila, indispensabila.

Ea nu are nevoie de tine.ca are pe buze glos.si are pe fata un zambet delicios.

O arde in tendinte si mereu cu stil:->ea ramane FATA ce o visai inca de mic copil.

Rade la glume, nu se supara, toti bani din lume sufletul nu il cumpara:X

Acel copil ciudat, cu acel ceva special:X

Ochii tai de copil, zambetul ce-l ascundea.

Pustoaico, esti frumoasa, arati bine de tot! toti baietii intorc pe strada capul dupa tine.

Ei nu-I pasa de masini, chestii! E indiferenta! poti sa o legi de pat cu catusele! tot e independenta!

Cand e fericita, surasul ei nu are egal.

Ce sa vezi? ai intalnit o fata simpla, dar care te fascina doar cu simpla prezenta, era atat de fina cu o privire divina.

Sunt o copila ciudata…ce vrea sa fie mereu imbratisata.

Ochisori caprui si privire subanteles. buze dulci, par saten deja nu mai ai vers.

E atat de schimbata! exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vrodata.

E doar o fata cat se poate de obisnuita.nu are absolute nimic special.are zile cand parul ii sta ca naiba.si zile in care arata extraordinar!

Vorbeste mult, e stresata, e zbuciumata, rade intruna si fara motiv.prin felul ei de a te face sa o adori!

Am ramas aceeasi fata de care stiai si atunci. dar acum nu mai sunt papusa, pe care cand nu o vrei sa o arunci!

Era seara putin trecut de ora noua, afara deja incepuse sa ploua ea vroia sa vina sa'l mai vada, dar el mintind ii zise ca are alta treaba.

Cand esti prea singur…si camera e goala, cand esti prea trist si noapte te inconjoara si in jurul tau e o liniste ce te doare auzi o voce incet:"DA MUZICA MAI TARE"

Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

2 răspunsuri:
| Christina a răspuns:

Am văzut că sinceritatea nu aduce întotdeauna bucurii, dar mai are încă susţinători rătăciţi.

E mai bine să arzi, decât să te stingi incetişor.

Înainte să plec, am suflat aburi peste imaginea ta şi am scris cu degetul pe oglindă: dispari.

Important nu este să spui "Iată ce au făcut din mine", ci "Iată ce am făcut eu din ceea ce au făcut din mine".

Niciodată să nu implori. Apreciază.

Deşi e un android care nu are sentimente, cu siguranţă a reuşit să le stârnească în alţii.

Ciudat, mi se pare că oamenii fug de fericire, nu o caută.

o Laşitate înseamnă nu numai să eviţi sau să fugi, tot laşitate e şi dacă nu-ţi pasă.

Nu există dragoste aşa cum este prima iubire.

Să lăsăm femeile frumoase bărbaţilor fără imaginaţie.

Unele lucruri sunt atât de ridicole încât nu-ţi poţi stăpâni râsul. Să mori de râs e cu siguranţă cel mai grozav mod de a muri!

Am mare încredere în fraieri; prietenii mei numesc asta încredere în sine.

Mi-am pierdut minţile; am, însă, lungi şi îngrozitoare episoade de sănătate mintală.

Rămâne ca fiecare să aibă amintirile pe care le merită.

În primul rând, sunt conştient că trăiesc într-o ţară de misogini.

Şi azi voi pune pe hârtie plictiseala mea. Pentru cititori. Să se plictisească şi ei.

M-a ucis. Din punctul lui de vedere.

Singurătatea se obţine, fie trăind în deşert, fie înconjurându-te de oameni neînsemnaţi.

M-au întrebat de unde culeg aceste gânduri. Mărturisesc cu ruşine: din capul meu, proprietate personală

Când îţi doreşti foarte tare un lucru, pur şi simplu te apuci de treabă. Nu te gândeşti cât de greu o să fie.

Doar ceea ce am pierdut îmi aparţine pentru totdeauna.

Consider că cicatricile sunt sexy - dovedesc faptul că ai făcut o greşeală care a dus la dezastru.

Nu supravieţuiesc speciile cele mai puternice, nici cele mai inteligente, ci cele mai uşor adaptabile.

Dintr-odată, fiinţa mea s-a rupt în două. Aceste jumătăţi din mine se combinau, se refăceau, se reuneau, într-o continuă sfâşiere şi reconstituire a unităţii mele.

Intra cu spatele drept la tine, dar ieşea fugarită de cât de tare te-ar fi iubit dacă nu te-ar fi ştiut atât de bine... atât de rău, de fapt.

Nimeni nu poate plăti în contul altuia ratele pe care acesta le are de achitat vieţii, ca plată pentru luxul propriilor păcate.

Adineauri ai făcut un gest frumos: ai plecat.

Îmi plac oamenii mai mult decât principiile şi nimic pe lume nu-mi place mai mult decât oamenii fără principii.

Există două clase de oameni: drepţi şi nedrepţi. Împărţirea este făcută de cei drepţi.

Fiecare dintre noi suntem un diavol, şi transformăm lumea în care trăim în propriul iad.

Principiile se schimbă greu, pe nesimţite, şi nu ştii niciodată că s-au schimbat până când, la un moment dat, ceva ce înainte era bine, acum nu mai pare a fi aşa.

La urma urmei, in cate feluri poti distruge o inima si sa te astepti sa mai bata?

Oamenii sunt canalii atunci când nu sunt imbecili.

De ce oare m-am născut pentru a iubi adevărul şi a urî prefăcătoria până la furie?

Îţi mai aduci aminte ziua când ai luat soarele şi mi l-ai pus în suflet?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

[-- In0centsa` s-a pierdut sHi ` ea pe paRcurs. Iar` rabDarea 0`consideram` de mult in plUs`! Si acum suflu` fUm` spre cEr`. Nu` simt nevoia sa`mi cEr nici un Raspuns`!~.happy ---]