| EnaS a întrebat:

Dati`mi si mie niste statusuri triste, despre incredere si tradarehappy. Ca sa faca referire la un baiat care o ras de tinebatting eyelashesTnx. funda

7 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

;)... search pe google sunt "o tona";) http://www.statusuri.ro/statusuri-triste.html si uite si un citat din site;)) Sick of crying tired of trying, Yes! I`m smiling! But inside I`m dying!

| ladyfoarfeca a răspuns:

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec!

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

In prezent o sumedenie de baieti se "indragostesc" de trupul fetelor... dr oare cam catzi dintre ei se indrgostesc si de sufletele lor?
astea-s preferatele mele :X sper ca si tie te-au placut :*

pup

| LarisaAndreea a răspuns:

Statusuri originale de dor si tristete, doar dorul si tristetea sunt de cand lumea, ele sunt un prezent continuu…

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…statusuri-triste-amintiri-singuratare-regret-dezamagiri

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

* Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

* Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying

* Singura, fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying. te iubesc:X.

* Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca…

* Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad

* Caut cu o torta stinsa… raspunsuri inghetate pe veci…

* Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde sa o pierzi.

* Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…

* Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau

* Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

* Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

* Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

* DND aspir……. la o viata mai buna

* A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

* Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

* E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

* Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur

* Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

* Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte

viata e plina de necazuri dar si bucurii……. asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.
alinutza

* Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

| nuttie a răspuns:

-Un baiat nu` trebuie s` cheltuiasca 0 avere pentru a te face s` te simti 0 printesa, trebuie doar s` te ad0ree happy
-Nuu` conteaza, trece, m` ridik singura chiar daca` m`ai ajutat mult s` cadwinking
-V0rbele sunt ieftine, invatsa s` asculti cu ochii`! Actsiunile vb`esk mai tare decat cuvintelee`, invatsa s` privesti actsiunile unei pers0ane nu` s` asculti c spunee` big grin
-Prefer sa rad tot timpul` indiferent cate " palme " primesc!
-Te uiti insistent, vrei s` gasesti un defect. Nuu` t supara frate, nu` suntem la fel t0atee`!
-Bag pla`n sinceritate sh`n mainile reci. Snteti pasari d n0apte, noi suntem liliecii`!
-Sa nu` t crezi stapana, nimic din c ai nu`tsi apartsinee` sh daca` maine m0ri ar fi la fel sh faraa` tine` oh go on
-Stii` destul d bine, acum a int0rs paginaa, nu` mai are nev0ie d vagab0ntsi ca tine`! happy
-D0ar amintiri, suntem straini, merg p drum h0inara, amintiri in mintea mea acum apar sh cat as vrea nu` pot din minte s` te scot sh s` te uit d tot! :d
-Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine`! In cuvinte care inima mi`0 frang, acum stiu` ca n0ptsile senine, uneori sh ingerii` mai plang straight face
-Sa nu` ma`ntrebi daca` zambesc, in jur d mai privesc. S` nu` m` intrebi daca` m` doare, nici daca` vd p cer ca ii soare :p
-Am uitat tot ce`a fost candva sh parca` e mai binee` asa love struck
-Nuu` stiu` de ce mai am puterea de a zambii`, cand stiu` ca pleci dar nu` stiu` cand mai vii` sick<
-Ad0r s` te vad cum plangi sh cum suferi, acum a vn`it sh randuu` tauu`! :*
-orice`ai fke nu`mi pasa d tine`, ai fost odata acum nu` mai esti pentru mine, nu` t gandesti ca poate tuu` nu` mai c0ntez? 0 s` ma vezi cu altuu`, incearca s t c0ntr0lezi
Cam atattbig grin Sper ca te-am ajutatbig grin
Fundaa?smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos cadou este:Iertarea

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| scumpika89 a răspuns:

Increderea infloreste in inimile mari. Vasile Alecsandr
Prea multa incredere este nebunie, prea multa neincredere este o tragedie. Jean Paul
Nu am incredere in nimeni, nici macar in mine insumi. Iosif Vissarionovici Stalin
Increderea este o planta cu crestere inceata intr-o inima imbatranita. William Pitt
Desi sunt femeie, inca de la inceput mi s-a acordat incredere. Mi-au fost spuse multe secrete, stiam tot ceea ce se intampla. Regina Maria a Romaniei
A invata sa ai incredere este una dintre cele mai dificile sarcini ale vietii. Isaac Watts
Sa n-ai niciodata incredere in acela care si-a calcat odata cuvantul. William Shakespeare
Încrederea se cucereste greu si se pierde repede. Victor Duta
Graba ce o aratam de a sfatui pe altii este un semn al increderii ce o avem in capacitatea noastra. Axel Oxenstierna
Încrede-te, dar vezi in cine. Axel Oxenstierna
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el. Arthur Schopenhauer
Increderea ofera mai mult material de conversatie decat inteligenta. François de la Rochefoucauld
Daca mi-am pierdut increderea in mine, voi avea universul impotriva mea. Ralph Waldo Emerson
Daca ai incredere in tine insuti, inspiri incredere altora. Johann Wolfgang von Goethe
Cu cat mai repede vei avea incredere in tine, cu atat mai repede vei sti cum sa traiesti. Johann Wolfgang von Goethe
Încrederea nu se pierde decat o data. Nicolae Iorga
Prin cuvinte oamenii isi comunica idei, sentimente, informatii. Si acel extaz in fata binelui, frumosului si adevarului care nu-ti ingaduie sa taci. Nicolae Steinhardt
Cine isi da cuvantul cu usurinta, cu aceeasi usurinta nu-l tine. Luc de Clapiers
Inclinam in a avea incredere in cei pe care nu-i cunoastem pentru ca ei nu ne-au deceptionat niciodata. Samuel Johnson
Nu prea am incredere intr-un om intreg la minte. Lyle Alzado
Trebuie sa ai incredere in abilitatile tale si apoi sa fi destul de puternic ca sa le urmezi. Rosalynn Carter
In viata nu ai nevoie decat de ignoranta si incredere; dupa asta succesul e garantat. Mark Twain
Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o. Henry David Thoreau
O mare cantitate de talent este pierduta in lume din cauza absentei curajului. In fiecare zi dispar oameni a caror timiditate ii impiedica sa faca un prim efort. Sydney Smith
Plaseaza-ti idealurile suficient de inalt, ca sa te inspire, si suficient de jos, ca ele sa te incurajeze la fapte.
In viata nu ai nevoie decat de ignoranta si incredere. dupa asta succesul e garantat.
Ambitia este calea catre succes, iar perseverenta este motorul care te duce direct acolo.
Razi tu intai de tine, inainte sa poata altii sa o faca!"
A muri nu inseamna a fi invins. Dar a trai invins si fara glorie inseamna a muri in fiecare zi.
iertati-va dusmanii, dar nu le uitati numele.
cine spune ca banii nu aduc fericirea..cu siguranta nu stie unde fac eu shopping rolling on the floor)
Nu am fost niciodata de acord sa fac anumite lucruri doar pentru a fi pe placul anumitor persoane.Am spus intotdeauna NU sau DA atunci cand mi-am dorit cu adevarat acest lucru, chiar daca a asta a dus la excluderea mea din anumite grupuri.chiar daca deciziile mele au starnit comentarii mai mult sau mai putin placute...
Am facut intotdeauna ce mi-am dorit fara sa calc pe sufletele celorlati dar nici pe al meu.
Viata este prea scurta, am prea putin timp la dispozitie pentru a putea face tot ce imi doresc eu.cu atat mai putin am timp sa fac ceea ce doresc ceilalti
Nu este corect sa imi anulez identitatea si personalitatea de teama ca ceilalti nu ma vor accepta daca nu voi face ca ei
Sunt asa cum vreau eu nu cum vor altii chiar daca asta va duce la izolarea mea de ceilalti.Am ganduri si dorinte si in fiecare zi actionez sa le aduc mai aproape de mine, sa le traiesc.
..pentru ca intre a fi si a nu fi...
EU SUNT intotdeauna o persoana cu personalitate...o persoana care isi traieste viata in ritmul inimii...
Asigura-te si tu ca ceea ce faci e ceea ce vrei.
Dacă aş fi bărbat, as iubi o femeie pentru feminitatea ei M-aş uita stăruitor doar spre o femeie, preocupată doar să fie ea însăşi. Aş şti că-I frumoasă şi din întunericul unei săli de teatru, pentru că nu râde strident şi nici nu şi-a urcat picioarele pe scaunul din faţă, pentru că nu se săruta cu iubitul ei şi pentru că plânge discret la re...
Cand nu ti-a mai ramas nimic decat Dumnezeu, atunci ai realizat pentru prima data ca Dumnezeu iti este indeajuns!
° •.love struck Urasc oamenii falsi, care nu vad dincolo de aparente, oamenii plictisitori cu care nu ai ce sa vorbesti, sa glumesti, oamenii lingusitori, care iti sunt prieteni doar cand au nevoie de ceva. E chiar atat de greu sa fim diferiti?
un sprijin intr-un moment delicat al vietii cuiva face mai mult decat o mie de cadouri, un zambet dat din inima si o privire plina de mandrie sunt adevarate