| catutzza a întrebat:

Dati-mi si mie statusuri noi[de dragoste]

3 răspunsuri:
| BeautyTeacher a răspuns:

Fiecare zi e speciala. Oricum e plin de atractii . Iar daca nu vii tu, nu-i nimic! Vin altii.winking

Spune ca a fost o greseala ca au fost impreuna // Dar inca mai tremura si viseaza ca o tzine de mana rolling eyes

Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic sad

Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.

Cat as vrea sa stiu azi ce n-am vrut sa stiu ieri

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot,mi s-a zis că n-o să pot,eh uite-te că încă pot !

Spune`ti`mi voi secrete noi.Chiar crezi ca-mi pasa?

Tacerea a raspuns in locul tau straight face

Daca vrei sa ma cuceresti, Invata sa iubesti.

Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim !

Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita . Ce ironie ! oh go on

Te mai astept o zi sau poate doua si daca vii ma fac ca ploua

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.

Am vrut sa uit tot ce a durut,sa intorc pagina si sa spun "a trecut"nu`mi pasa ce a fost candva,alta sunt acum,si alta e viata mea

I need you here with me. Cause music makes me free

Ea nu tine cont de moda,o arde cum simte,ea are propriul stil si stii.stilul ei nu mintehappy

Eu sunt .eu.Altele vor sa ma imite.La cat de scumpa is nu prea isi pot permite'.

Daca ai fi la puscarie...nu ai ezita.stii ca eu as fi singura piesa care te-ar vizita.winking

De un an si ceva nu mai esti in toate mintile esti doar in mintea meaa:X

Ma mai si distrez,mai ies si la cumparaturithinkingcu mine in cabina de proba.cele mai tari aventurismug

Tu esti tacerea eu cuvantul.Tu soarele si eu pamantul:X

Nu ne distram in cluburi cum ne distram la scara

Cand impartim aceeasi bere si aceeasi tigara:X:X:X

Nu sunt tipul fetei chiar indiferentathinkingDar poti sa ma legi si cu catusele eu sunt tot independenta:X

Naskuta sa fac fitse,nu sa le suport!;x
PoTsi sa pleci ma doare in cot'h[oh go on].Baieti nu am eu?rolling on the floor ei sunt peste totthinkingbye bye ramai cu binewave vezi ca intreaba tarfele de tinewinking
Sunt frumoasa si isteata:X Pe mine toti ma invidiazawinkingIti transmit de la distantabig grinaca nu ma suportsi esti o zdreantsaaaarolling on the floor

Eu sunt ca aerul doar ca te las fara respiratie.:XSunt pentru tine tot!sursa ta de inspiratsie:X

Pentru totsi cei care ma imitaoh go on am o vorba sa va zic:hai pa gura mica!
Vrau sa vii sa te am:X sa iti shoptesk ca te iubeschappy
MiNTI ca nu iti pasa de mineoh go on dar hai recunoaste ca is o parte din tine!
Suficient de matura sa imi dau seama ce faci da suficient de copila sa ma prefak ca nu imi dau seama.copilaresc ink in felul meu si probabil asta o sa fac merewhappy

Rad in intunerik sa se faca soare.m-ai facut sa sufar da'pot sa te fac si sa imi plangi la picioarewinking

Am o aura ce te atrage.stiu ca ma placi de aia nu te las in pace:X

Sunt athat de tacutadon't tell anyone misterul meu iti provoaca o privire pierduta 2-)

Da, e exact ca o stea,
O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea:X:Xx

Le tin pe restu` la distanta,
Stiu ca nu am ce cauta pe langa vreo zdreanta.

Sunt diferita nu pot fi comparata nici cu toti banii din lume nu pot fi cumparata:X:X:X:

| nicoletahatos a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=1820&topic=35167&page=max#bottom intra aicea:X
gasesti faine:X funda?

| Alexuta97 a răspuns:

Statusuri de despartire:
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine.

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba. te-am pierdut pe tine

- Am intalnit un inger, mi-a soptit sperante, l-am privit orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand.

- Am un caracter puternic, imi place sa fiu EU,sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele.

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine.

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste.

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine, asa ca trebuie sa plec, te-am iubit atat de mult.

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum,am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi, daca dragostea noastra a apus?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi.

- OFFLINE pentru fericire,ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu, si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine, adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

Statusuri de dragoste:

!Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''.Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas, Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind, Care te saruta pe frunte.Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit.Care in prezenta prietenilor te ia de mana.Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca,te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba, si s-a izolat de toti si toate, nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea: -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul: -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea.La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati, a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb: -"Nu ma pot casatori cu un orb", a spus fata si s-a intors sa plece... Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog" ...

As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite .

Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti.

As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul!

Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC!

Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu, Intoarce-te !

Y will always love the false image i had of you.

Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant.

Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine !

Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste.

A day without you is a lost day.

O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor

Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau.

Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma,esti IUBIREA!

Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez.

Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire.

Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam.

Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima.

Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente.

Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni !

O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei.

Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "

Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC !

Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X

Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC !

Pentru mine, noaptea e ziua mea, iar tu esti regina noptii mele

Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte.

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ? :X

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc,supara cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc !

Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine.

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea.

Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi.

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc !

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic !

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare.

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna.

As vrea sa fiu o stea, o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

Statusuri de indiferenta:

1. Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nicio sansa impotriva ei.

2. Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.

3. Ai plecat, dar nu-mi pasa, caci eu sunt singura persoana de care ma intereseaza in aceste momente!

4. Nu mai conteaza ce a fost, nu mai conteaza cine esti. Viata merge inainte!

5. Indiferenta este un concept care a fost creat pentru a ascunde in spatele sau atitudinile incerte.

6. Toate visele mi s-au spulberat, inclusiv cel in care eram impreuna. Nu vreau sa mai aud de tine.

Statusuri emo:

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc, supara cel ce iubeste,cel iubit isi bate joc.

Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine!

Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un
ciob numit NOROC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca
culegi o floare numita IUBIRE!

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea.

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.

In lume sunt 8 minuni,7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu, aceea esti tu iubirea mea.

Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti

Am plans, am suferit, am pierdut atatea totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi.

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc.

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic.

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna.

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare.

As vrea sa fiu o stea, o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea.

Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine.

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.Abia atunci am realizat cat de bogat sunt.

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina.

Statusuri funny:

1.Daca intr-o zi gasesti femeia cu altu si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi !
2.Viata e un joc de rahat, dar macar are grafika buna !
3.Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu mai fumez, asta da vointa !
4.Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, un singur defect am , mint de rup !
5.NU FURATI ! Parlamentarii nu suporta concurenta.
6.Eu le stiu pe toate ,da-s maritate !
7.Join the dark side ,we have cookiez !
8.Am mancat usturoi , Nu pot vorbii !
9.Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit.Acum ca am crescut am realizat ca asa este !
10.Fetele imi bat in geam,si n-aud , am termopan.
11.Mai bine taci si doar pari prost , Decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !
12.Invisible to everyone ! Only loosers can see me.
13.Prea bun ca sa fiu Light !
14.Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ,altora !
15.M-am sculat cu fata la cerceaf asa ca nu ma intoarce !
16.Esti o fata de milioane,i-a 50 de mii si du-te .
17.INCREDIBIL. Incearca si tu l ! Da-te de 3 ori cu capul de monitor, Da-ti cu tastatura in gura de 20 de ori, Arunca-te pe geam si inchide ochii .ca rezultat ai sa vezi persoana iubita ce ti-e harazita sa-ti fie nevasta.
18.Ce par frumos ai , pacat ca iti iese din nas !
19.Ce bine arati , ai fost bolnava ?
20.Astazi am aflat ce e Iubirea , maine afli tu ce-i despartirea !
21.De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori ?!
22.Caut cu lumanarea, gasesc aproape orice
23.Eu sunt negru ca piperu ma iubeste tot cartieru.
24.Cine nu ma poate inghitii, sa ma ... !
25.E bine sa lasi bautura, dar nu e bine sa uiti unde ai lasat-o !
26.Nu beti apa, pestii fac sex in ea !
27.My name is Bond, Vaga Bond
28.Aici poate fii reclama ta !
29.Doctorul mi-a spus ca sunt nebun, dar vocile din cap cica nu e adevarat
30.Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din spital,
31.Bate si ti se va deschide, proces penal !
32.Salvati energia, dormiti la scoala !
33.Vand Pitbull. Mananca orice si ii plac foarte mult kopiii.
34.Angajez Clown. Rog seriozitate !
35.O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri, 69 si cartofi prajiti !
36.Stiti care e partea cea mai nasoala ?Mama prostilor e mereu gravida
37.Bautura si gagici pentru toti cei de aici !
38.Daca vin cu-n sac de nuci , e de ajuns sa-ti dau la buci?
39.Doar cu sabia si cu pumnu poti sa ajungi numaru 1!
40.Ce bine arati , ai fost bolnava ?
41.Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie, cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger !
42.In bere e putere. In vin e sanatate. In cognac e distinctie, iar in apa sunt mikrobi.
43.Te Iubesc si nu vreau sa te pierd, voi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva.
44.Mi-am luat de curand BMW X5 si l-am tunat pana l-am fackut ARO !
45.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii numai daca spectacolul a luat sfarsit
46.Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN,Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE
47.In padurea cu alune aveau casa 2 pitici,Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?
48.Cine se trezeste de dimineata,casca toata ziua.
49.Cand stapanul nu-i acasa,sar pe geam si intru in kasa.
50.O sa mori bah putza ascultandu`l pe gutza.
51.Draga esti de milioane,i-a 50.000 si du-te .
52.Dansez pe sarma DND
53.Femeile sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.
54.Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data.
55.Astazi, am aflat ce e Iubirea :X ,.MAINE, afli tu ce-i despartirea.
56.Dragostea se naste in priviri, kreste pe buze si moare in lacrimi
57.Nu-s momentan la tastatura, dar dac tipi foarte tare la monitor s`ar putea sa te aud.
58.Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii altora !
59.Sunt un rege,am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea d
60.Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit, Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul,Ai fost alaturi de mine kand mi-am busit masina, Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!
61.Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul.
62.Sunt singur si sunt sigur ca si tu esti sigura ca nu mai vrei sa fii singura
63.Viata e ca hartia igienica,lunga si folositoare
64.Cand eram mik credeam ca faima si banii ma vor face fericit ,acum ca am crescut , am realizat ca asa este!