| NamelessGirl a întrebat:

Dau Funda cel care imi spune cele mai cool 3 aplicatii pentru iPhone 4! :* happy love struck

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite un Top 10 aplicaţii pentru iPhone

Soundhound
Probabil aţi auzit de Shazam, aplicaţia care identifică melodii. SoundHound este mai rapidă şi oferă mai multe avantaje precum cautarea online a melodiei recunoscute şi gasirea liricilor şi a filmuleţelor de pe Youtube ce conţin această melodie.

Hipstamatic
Un program care uneşte simplitatea şi arta într-o singura aplicaţie uşor de utilizat. Acesta modifică pozele neprevăzut, culoarea, luminozitatea sau ceaţa fiecărei imagini schimbându-se, rezultatul fiind unul uimitor. Aplicaţia este disponibilă la un preţ de doi dolari.

Angry Birds
Angry Birds este cea mai populară aplicaţie pentru iPhone. Purceluşii verzi au furat ouăle provocând o stare de furie în rândul păsărilor. Aşadar, păsările furioase se decid să atace fortificaţiile porcilor. Demolarea fortificaţiilor respective, departe de fi simplă, necesită o combinaţie de logică, antrenament şi forţă brută, dificultatea crescând permanent pe parcursul celor 195 de nivele.

Star Walk
Când telefonul va fi îndreptat către cer, această aplicaţie va indica toate constelaţiile, planetele şi stelele care se află deasupra utilizatorului, acestea fiind afişate la o claritate foarte mare.

Redlaser
Nu vă va spune dacă sunteţi gras sau slab dar când veţi fi la cumpărături veţi putea scana codul de bare pentru a obţine informaţii despre acel produs printre care şi preţul la care este vândut în magazinele online.

MxTube (Multimedia) – Permite descarcarea filmuletelor de pe YouTube direct pe iPhone.

Winterboard (System) – Aplicatie ce permite customizarea si modificarea aspectului general al iPhone-ului, instalare de teme, etc.

dTunes (Multimedia) – Iti permite sa cauti orice piesa/album/artist si sa le descarci sau sa le asculti.

Cylay – Aplicatie anti-furt … functii ce permit recuperarea iPhone-ului dupa ce a fost furat.

Stumbler Plus (Networking) – Aplicatie ce scaneaza toate retelele Wifi disponibile in zona si ofera informatii detaliate despre acestea.

Bafta!