| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDA
Deci, uitați cum sta treaba: ieri, cand am fost scoasă la tabla la ora de matematica am stiut cum sa rezolv exercițiul, dar m-am încurcat la o formula si am gresit-o, deși eu o repetasem cu o seara inainte. M-am pierdut in fata tablei si m-am blocat. Si profesorul mi-a pus 3. Pe scurt: prima mea nota mica. Nu e vorba de cum sa le spun parinților, ca deja ei stiu si m-au îmbrățișat si au spus ca nu e nimic. Dar eu ma simt continu foarte prost, si nu pot sa dorm noaptea ca ma gandesc la tot ca la un coșmar. Va rog ajutați-ma. Nu stiu ce sa fac sa ies din stătea asta. Ma consum foarte tare, si simt ca nu mai pot rezista. Ma gandesc la scoala ca la un coșmar.
Chiar am nevoie de niște sfaturi!

Răspuns Câştigător
| milkie a răspuns:

Of, profii.
Ai putea sa ii explici situatia si sa ii ceri sa te scoata iarasi, ca sa ii arati ca stii.
Decat daca e si el intelegator cat de cat.
Altfel, asta e. Cu totii luam note mai mici.
Cand eram a VIII-a, dadeam test la romana din propozitii secundare. Erau doua subiective, iar eu, macinata de timp si de colegul din dreapta care tot mormaia, am scris PS in loc de PSB. Pe scurt, am luat 8 cand trebuia sa iau 10. In catalog. Mi-am stricat media.
Desigur, m-am stresat vreo saptamana. Dar am trecut peste. Asa trebuie sa faci si tu. Da-l in colo de profesor de matematica. Nu te mai consuma. Carpe diem, tot tacamul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi!