| yoman13 a întrebat:

Dau funda unui răspuns care sa ma ajute. Ideea e ca am întâlnit recent pe facebook o fată care dorește sa urmeze aceeași cariera ca si mine la aceeași facultate. Si tot vorbind, am realizat ca ne asemănăm in prea multe lucruri, unele fiind aproape inexplicabile. E atracție intre noi si cred ca in viitor ar putea fi si o dragoste mare. Problema e ca suntem despărțiți de vreo 350 de km, ea este in clasa a 12-a, are si BAC.ul, iar eu am terminat liceul anul acesta. E confuză pentru ca, potrivit ei, daca am începe o relație acum, nu s.ar mai putea concentra la școală. I.am spus ca sunt dispus sa o aștept 9 luni daca e nevoie si a spus ca nu știe ce sa faca si se gândește la mine ca nu ar fi ok sa o aștept atâta timp. Este atractie intre noi si amandoi ne.am gandit cum ar putea fi o relatie, dar nu stim cum sa facem. Dati.mi va rog idei despre cum sa o scoatem la capăt. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa incercati sa aveti o relatie si s-o intelegi si pe ea ca are bacul si sa n-o agasezi cu tot felul de lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O astepti 9 luni asa cum i-ai spus. Asta cu concentrarea e o tampenie. Relatia la distanta nu necesita implicare doar un glas si cateva degete.