| valThina a întrebat:

De cand m-am despartit de prietenul meu plang intruna.ba chiar am inceput sa scriu cum ne-am cunoscut si tot ce faceam impreuna, sentimente si tot.nu ma mai intereseaza cum ies din casa, simt ca nu mai am pentru ce sa traiesc sau pentru ce sa ma aranjez. o alta relatie prea curand nu cred ca voi avea.si cand zic "prea curand" asta cred ca inseamna cel putin 3-4-5 ani.
nici nu vroiam in ultima perioada sa ies in oras cu prietenii, vroiam sa stau cat mai mult sa vorbesc cu el
am incercat ca relatia asta sa mearga bine, sa iasa totul perfect. aveam de gand sa ii fac o surpriza acum de paste.
lumea zice ca nu ma merita, asta chiar nu ma intereseaza.eu vreau sa fie cu mine.2 zile am stat numai in casa, nici de mancat nu puteam sa mananc, nici de dormit...
chiar nu stiu ce sa fac, din starea asta nimeni nu m-ar putea face sa ies decat el. din experienta voastra ce as putea face sa nu mai fiu intr-o stare atat de naspa?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, offf tare greu e... mi-e imi spui, eu am suferit enorm din cauza prietenului meu, am fost despartiti aproape 4 luni si a fost pur si simplu un chin pentru mine, stiu perfect cum te simti ca exact asa eram si eu.NU aveam chef de nimic, nu imi pasa aspectul meu fizic, nu ma gandeam la nimic doar la el, plangeam intr-una sad, in fine, nu vreau sa imi mai amintesc acea perioada teribila... timpul le va rezolva pe toate si tot ce pot sa iti spun e sa fi tare si desi iti vine sa plangi, abtine-te, fa ceea ce iti place, diferite activitati ca sa mai uiti, desi asa faceam si eu, dar tot degeaba ca tot ma gandeam la el non-stop, dar iti spun ca va fi greu un timp dar ai sa vezi ca peste o vreme ranile se vor astupa si totul va fi bine; viata merge inainte chiar si fara el, e greu sa il uiti dar nu imposibil, poate te-ai obisnuit cu el si de aceea e greu dar fi tare. Din fericire eu m-am impacat cu prietenul meu si acum totul merge bine, sper sa te impaci si tu cu el sa nu mai fi trista, dar daca nu se va mai putea atunci accepta realitatea si gandeste pozitiv; lasa-l pe el sa te caute si fa pe indiferenta, daca sti ca n-ai gresit atunci stai linistita, totul va fi bine!

| yellowalien a răspuns:

Pai. daca e primul tau prieten va fi ceva mai dificil, dar nu imposibil sa treci peste. Te afli intr-o perioada in care ai nevoie sa te descarci. Plangi cat simti nevoia, confeseaza-te unei prietene bune(daca reusesti sa povestesti cuiva prin ce treci te vei simti mai usurata). Stiu ca acum il vezi ca pe singurul potrivit pentru tine, cel mai minunat si extraordinar baiat, dar curand vei trece peste aceasta despartire si vei realiza ca nu e chiar asa! Totusi relatia voastra nu era chiar atat de ok din moment ce tu te straduiai sa iasa bine in timp ce el ti-a dat papucii pe baza unor spuse de-ale prietenilor. Nu asa se procedeaza... Pe langa asta si distanta dintre voi era mare. si e destul de greu sa iubesti pe cineva fara sa te afli si fizic langa el...
Tu esti o fata frumoasa, curand multi alti baieti iti vor face curte. Viata nu e chiar asa neagra cum o vezi tu in momentul de fata, dar, din experienta personala, inteleg cum te simti si pot doar sa-ti spun ca singurul lucru care te ajuta acum este sa te descarci!
Dupa ce treci de faza cu "bocitul", incearca sa iesi cu prietenii pe-afara(chiar cu fetele prin club, why not?big grin), sa radeti impreuna si sa va distrati, iar cand ramai singura pe-acasa si te apuca nostalgia, baga o comedie ceva ca sa-ti ridice moralul. Sau ocupa-ti timpul facand orice altceva ce-ti place.
Capul sus, ca de necazuri avem cu totii parte! Trebuie doar sa stim sa le infruntam astfel incat sa iesim noi in castig! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi cu cei mai buni prieteni si distreazate.arunca si da uitarii tot ce iti aduce aminte de el.nu te mai gandi la el pentru ca sunt sigura ca va aparea altcineva.incearca sa nu mai plangi pentru ca asta te aduce si mai tare in starea de depresie in care te afli.sterge pozele cu el...si vorbeste cu cele mai bune /cei mai buni prietene/prieteni. sper ca team putut ajuta.happy:*

| alinutza_9023 a răspuns:

Valthina sa stii ca poate chiar nu te merita.si sa stii ca sunt multi baieti care ar vrea sa stea cu tine.sa stii ca si eu am patit la fel dar dupa doua saptamani m-a cautat si si-a cerut scuze si a vrut sa ma impac cu el.gaseste-ti altul si incearca sa il faci si gelos ca sa vada ce a pierdut de langa el.fii tare!