| Adela50 a întrebat:

De cateva zile am inceput sa scriu compuneri, chiar daca nu sunt inspirata asa de mult.As dori sa-mi cititi una dintre ele si sa-mi spuneti daca ar merita sa-mi fac un blog.
Da.Stiu! E greu cand iubesti si sentimentele nu-ti sunt impartasite.
Atunci cand vezi persoana iubita simti ca inima iti sare din piept, ochii iti stalucesc ca razele soarelui si pierzi controlul cu realitatea. Vrei doar sa-i vezi chipul, sa-l poti urmari pas cu pas, sa-l saluti si multe altele, dar acest lucru este imposibil.
De multe ori, atunci cand il vedem nu ne mai pasa de nimic, iar prietenii platesc oalele sparte.Totusi ne inteles pentru ca si ei la randul lor au fost indragostiti de persoana nepotrivita, dar inimii nu-i poti comanda pe cine sa iubeasca.
Singurul lucru pe care il face este sa-ti dea fluturi in stomac, iar de aici esti pe cont propriu.Nu-i pasa ca tu vei suferi, ca vei plange nopti intregi dorindu-ti sa uiti, ca poate vei incerca sa faci ceva mai mult de atat. Ea doar iubeste si tu suferi, dar pana la urma si tu ai vina ta.
I-ai permis de la inceput.Trebuia ca atunci cand ti-ai dat seama de ce se va intampla sa-i spui :"Nu! Nu acea persoana" si sa pui o bariera intre voi, dar tu ai lasat-o, stiind ca mai tarziu vei suferi.
Pe o foaie de hartie poti scrie toate lucrurile care iti vin prin minte si pe care le simti, dar atunci cand esti fata in fata cu el te blochezi complet.
Ps:Sunt la inceput.
Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| Alisstor a răspuns:

Nu-i rau. Chiar imi place. Ai talent.
Apuca-te de blog!
Spor.

| deadea23 a răspuns:

Interesanta asa-zisa compunere. Pentru a impresiona placut cititorul trebuie sa faci ca textul sa fie pe intelesul tuturor, mereu sa putem prinde ideea esentiala a textului.
Asa sunt si cartile in care scrii ogramada si complicat si trebuie s-o mai citesti odata ca sa intelegi.
Continua sa exersezi, scriind pentru ca doar asa iti formezi aptitudinea de a scrie corect si pe inteles.

| delia_9230 a răspuns:

Esti foarte buna...fa-ti blog urgenhappy serios esti buna bv

| Phaey a răspuns:

Www.blog.com ---> Skinuri dragute, destul de simpatic... Sa nu uiti sa ne lasi un link cu blogul tau :D
A da... Mai dezvolta putin :D A fost mult prea scurt u_u

| Dedeutza2o1o a răspuns:

Suna bine! Cred ca merita sa faci un blog!

| UnNumeFain a răspuns:

Bravo, da-ne si noua blogul tau, daca e gata xD