| sweetie43girl a întrebat:

De cateva zile am vise foarte macabre, ciudate... par example: Am visat ca un om a omorat, taind anumite membre din corpul multora persoane, apoi ucigandule, si plimbandui intr-un autobuz mare decapotat prin tot bucurestiul si apoi sinuciganduse,... apoi mai visez un baiat pe care l-am placut dar mia frant inima, de mult, de la sf scolii, bine dar tot anul mia frant inima, si ca il omor, in fine vise de groaza. uneori nici macar nu constientizez ca visez, pentru ca sunt atat de prinsa in vise, si cand ma trezesc nu mai stiu nimic. ce vrea sa insemne >>asta?

3 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

rolling on the floor
Ce poate sa insemne? Poate esti mai stresata, incearca sa te odihnesti mai mult.

| dustru a răspuns:

Creierul tau se afla in conditii nefavorabile activitatii lui,cu toate ca tu poate consideri ca e altfel,el iti da de stire prin asfel de mijloace, adu-ti aminte poate ai avut vreun stres ceva te-ai certat cu cineva, aceste lucruri se inscriu mereu in subconstient ...Este ca o cutie neagra, unde se aduna de toate.Deci relaxeaz-te cum iti place, mai iesi cu prietenele la un suc la un disco. stiu si eu.ce iti place si tie.Nu incerca sa descifrezi visele ele sint un produs tot al creierului tau,si constituie mixturi de imagini,sunete,vorbe receptionate in anumite perioade,care nu au sens, tu vrei sa crezi ca ele au de fapt nu au.am sa-ti spun un lucru cind dormi creierul gindeste mai rapid, de aceea poti sa traiesti un vis dormind acesta fiind parca de durata unei zile, dar el in realitate e doar de 15 sec, sa zicem.Asa ca n-avea griji, nu uita din cind in cind sa ai grija de tinewinking :*

| ByaKid a răspuns:

Cauta pe dictionar de vise online.E cel mai bine.winking. Apropo: stii ca visele sunt exprimarea dorintelor noastre. Ceea ce ar explica al2lea vis explicat.Dar nu si primul. Oricum cauta online si vei aflawinking paaa