| tukhey23 a întrebat:

De ce ar invata un strain limba romana? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| Kyky a răspuns:

Ca e simpla si in momentul in care vor sa se stabileasca in Romania, au nevoie [desi nu vad niciun motiv pentru care si-ar dori acest lucru]. happy

22 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pot fi 2 motive.big grin
Uni sunt pasionati de aceasta limba si vor sa o invete numai din placere.happy
Sau uni vor sa o invete pentru ca e greu sa traiesti intr-o tara in care nu cunosti limba.

daniela
| daniela a răspuns:

Ca sa poata face afaceri la noi in tara fara a fi tras in piept.

| JustMeFlory a răspuns:

De nevoie!happy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

De ce majoritatea intrebarilor tale sunt stupide? thinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca atat te duce pe tine mintea... laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Cu toti romanii care sunt in strainatate, este de invatat.laughing Cunosc destui care pot tine o conversatie, multi o invata pentru a agata romance, altii pentru a face afaceri, unii doar din curiozitate si pentru a invata o alta limba. Iubitul meu o invata pentru a se intelege cu socrii rolling on the floor

| dulshe a răspuns:

*Ca sasi imbunatateasca vocabularul.
*Ca sa cunoasca si alte obiceiuri.
*Ca sa se poata comunica cu cei din jur.
Oricum sunt multe motive!

| tukhey23 explică:

Eu sper ca v-ati uitat si pe video-ul meu, inainte sa ma judecati? Limba romana e frumoasa in sensull ei... dar Romania nu e cunoscuta deloc happy

| tukhey23 explică:

Se pare ca intrebarea mea, a adus un folos. Dar totusi, Romania e o tara exotica?hee hee

| tukhey23 explică:

Iuliya:sincer, de placere happy

| tukhey23 explică:

Cora:nu o sa mai pun intrebari stupide, toate o sa fie DESPRE SEX! mULTUMITA

| tukhey23 explică:

Cora:iti multumesc pentru. rasp., daca vrei sa zici altceva... te ast. pe privat daca nu.Am o favoare la tine:evita-ma happy

| Moneyandfame a răspuns:

Ce hal de intrebare.Pe bune acum...

| mikiscence a răspuns:

Sotul meu e italian si vrea sa invete limba romana ...pentru ca nu strica. o limba straina in plus. poate fi ea si chineza...si ca sa ma faca pe mine sa mor de raslaughingcand ma surprinde cu expresii romanesti.

| mikiscence a răspuns:

Limba romana e una dintre cele mai grele limbi..pt un strain..fiti seriosi...cunosc atatia romani care inca n-au invatat-o si voi ziceti ca e simplalaughing

| Adelina_5610 a răspuns:

Multe italience de la mine din clasa vor sa invete limba romana. unele pentru ca daca au draci cu cineva le raspund in romana laughing si altele pentru ca st interesate... o limba in plus nu stricabig grin...

| any007 a răspuns:

Limba romana este considerata(cel putin de profa mea de romana) o limba mult mai grea decat chineza deoarece are foarte multe exceptii.

| cici_6785 a răspuns:

Al meu sot a invatat-o ca sa nu-l mai pot injura eu. Sotul unei prietene a invatat romana ca sa citeasca poezii, el e italian iar ea slovaca

| biby29 a răspuns:

Daca vrea sa se stabileasca in tara este nevoit sa invete limba romana pentru a se putea descurca, mai ales daca si-ar intemeia o familie, sa poata comunica cu persoanele respective.Asa ai face si tu daca ai fi nevoita sa stai intr-o tara straina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu, daca te-ai duce intr-o tara straina...de ce crezi ca ar trebui sa inveti limba lor?

| iulya a răspuns:

Dar tu de ce inveti alte limbi straine?