| Jsjan a întrebat:

De ce atunci cand imi indrept parul arata gras chiar daca este proaspat spalat? Cand imi indrept parul in primele 2 minute arata foarte bine dar dupa ceva timp arata ca si cum ar fi gras. Care este cauza?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai indrepta parul cu placa, ca de aia s-a ingrasat si arata slinos.
Poarta-l natural!

| Furnicuta000 a răspuns:

Sebumul se aseaza mai repede pe lungimea unui par drept si fin decat pe unul ondulat si mai umflat

| Furnicuta000 a răspuns:

Sau daca te referi ca arata gras in prima zi de la spalare, poate sa fie si din cauza ca nu iti curati placa cu un degresant pentru ca ar putea fi uleioasa de la sebum si il transferi pe par