| Ctynnaa a întrebat:

De ce baietii apreciaza fetele elegante, cuminti, si totusi alearga la... alt gen de fete?

9 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Probabil pentru că e mai uşor pentru ei aşa.

| Alice789 a răspuns:

E foarte simplu. Instinctiv, baietii impart fetele in 2 categorii: tipul cu care vor sa fie si tipul "de o noapte". O sa iti dau un exemplu concret: In ultimul an de liceu un baiat nou s-a mutat in clasa mea si s-a imprietenit cu 2 tipe. a ajuns sa se sarute de cateva ori cu una din ele, sa zicem Ana, insa a ajuns sa fie cu cealalta (sa zicem Maria). De ce? pentru ca Ana era usoara, si chiar si el a zis ca nu e genul cu care cineva ar avea o relatie. Insa Maria, care era mai cuminte si nu se dadea la el asa pe fata, este si acum cu el.
Deci: chiar daca aparent doar fetele usoare( care se imbraca si se comporta in acest sens) au succes la baieti, asta se intampla doar pentru ca baietii au anumite nevoi si cu ee aceste nevoi sunt satisfacute cat ai bate din palme.Insa dupa ce se intampla asta si gandesc corect, o mare parte din baieti se orienteaza catre fete care nu sunt ale tuturor, cum zici tu- cele "cuminti".

| HaZaNiLiLo a răspuns:

Pentru ca celalalt gen de fete le ofera mai multa placere...in patlaughing Si ele nici nu se implica in relatii cum se implica fetele cuminti.Dar nu toti baietii alearga la acel gen de fete(cel putin asa vreau sa cred).

| Wøodenpints a răspuns:

Adică la curve?

| greyhound a răspuns:

Pentru palmares

| fadnox a răspuns:

Probabil că le place să alerge

| simpluone a răspuns:

Pentru ca baietii ca si fetele au firi duale. Social+Animal!

| yumary a răspuns:

Pai big grin
Un baiat stie ca poate conta pe o fata cuminte si ca o poate avea langa el mult timp, pe cand "curvele" oh go on o nopate pierduta cu fetele "rele" nu e asa de greu pentru el.
Mereu stiu ca se pentru baza pe fetele cuminti happy e lucru mare sa stai cu o fata dar e lucru si mai mare sa stii ce fel de fata ai langa tine big grin

| Alexaaxc a răspuns:

Ba nu alearga la curve daca tu stii cum sa ii iei si sa ii faci sa stea langa tine. Poate ca nu isi doresc ceva serios sau lucrurile pe care le vrei si tu iar in cazul in care apare incompatibilitatea n-ai ce face. Vad aici ca multa lume se plange de asta desi nu inteleg, asta e un subiect la care fetele si baietii sunt victime si vinovati in egala masura Fiecare cum ii e norocul, daca e nevoie sa dai de 10 curvari pana gasesti unul bun sau sa il gasesti din prima asta nu prea depinde de tine, e pur si simplu mana destinului si a atractiei de moment.