| Mihaela_5801 a întrebat:

De ce baietii sunt asa de dobitoci! Cer iertare celor educati si care nu intra in aceasta categorie, dar sunt foarte rari! ori nu sunt eu norocoasa ori toti sunt nsite...pentru ca doar peste de astia dau! De ce voi baietii mereu alegeti fetele care nu va plac, care va intorc spatele, care va umilesc mereu?, de ce alegi sa suferiti, si sa faceti sa sufere pe acele fete care mereu sunt cu voi, care mereu va ajuta si nu se supara indiferent de ce ati face? De ce? Pur si simplu nu inteleg DE CE?

Răspuns Câştigător
| Ruxandra_5155 a răspuns:

Hai sa iti explic cum sta treaba. Uite mie imi place sa scriu am sa iti dau un paragraf dintr-un text pe care l-am scris mai demult "Nu gândim atunci când simţim şi nu alegem ce şi pentru cine să simţim. Sentimentele nu se impun şi nici nu se învaţă. Dacă am putea alege ce să simţim, cine ar alege o iubire ce provoacă suferinţă? Dacă am putea alege pe cine să iubim, cine ar alege pe cineva care să nu poate răspundă iubirii? Dacă am putea alege, nu am alege cu toţii să fim fericiţi? N-am alege oare jumătatea care să ni se potrivească cel mai bine? ". Ideea e ca noi, oamenii tindem sa vrem mereu ceea ce nu putem obtine. Din moment ce tu spui toate lucrurile astea inseamna ca suferi. Crede-ma ca stiu si eu cum e. Dar nu ai ce face. Asta-i viata

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca ti-i alegi tu prost. Parerea mea despre barbati este una foarte buna, de obicei sunt mai seriosi in dragoste, mai respectuosi.

| Deny1333 a răspuns:

Dar cum crezi că se simt ei când le facem noi asta? Şi noi îi alegem pe cei ce ne ignoră, când alţii sunt cei ce ne iubesc.
Poate dovada vie sunt eu, sau chiar tu. happy

| CompleteAndUtter a răspuns:

Hei, calmeaza-te. Nici noi nu suntem mai breze. Pur si simplu gresim, asa cum face orice om. Mai sunt si persoane bune, poate ca nu le-ai gasit inca sau nu vrei sa le vezi, dar ele exista. Nu e prea frumos sa judeci, stiind ca nimeni nu este perfect. Daca inca nu ai gasit pe cine trebuie, nu iti ramane decat sa astepti. Dar cu aceasta atitudine nu realizezi prea multewinking. Sper ca te-am ajutat happy.

| MrUbek a răspuns:

Stai sa ghicesc, vrei sa fii cu x dar lui x ii place de y nu? laughing