| Giii a întrebat:

De ce credeti ca tinerii din ziua de azi se apuca de fumat de la varste asa fragede? fundita

Răspuns Câştigător
| Nymphetamine a răspuns:

Tineretul din ziua de azi se apuca de fumat din curiozitate, dar si pentru ca sunt considerati niste fraieri daca nu o fac[ceea ce este o idiotenie] si continua fiindca devin dependenti de ele fara sa vrea. happy -> Nu sunt de acord cu faza ca o fac din placere.Nu vad care-i placerea. straight face

7 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Din lipsă de ocupație și din influențele negative ale celorlalți. Sau...din cauza prostiei. tongue

| BlueBird a răspuns:

Pentru ca nu gandesc. Ieri m-am intalnit cu o fata ( o cunostiinta de pe la scoala) si ma interbat daca fumez. Eu i'am spus clar nu, iar ea mi-a spus ca sunt cocalara laughing.Mai mult mi-a spus ca fumeaza de la 6 ani. Deci poti deduce foarte usor ce fel de copii sunt acestia.

| Shinen a răspuns:

Bună.
Pentru că sunt curiosi, cred că dacă incearcă, sunt mai super.

| Cristian3 a răspuns:

Ba da. si cateodata este de vina anturaju pentru ca prietenii te indeamna. si ca sa fii ca ei. incerka. deci sunt de acceasi parere ca tine big grin

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Majoritatea ca sa para smecheri si tari, ca sa se integreze in gupuri dubioase, iar uniii o fac din curiozitate

| Leylla a răspuns:

Pentru ca sunt influentati negativ.De cine? De catre asa zisii prieteni, de la parinti(in caz ca fumeaza).Ce vad acasa, fac si ei.Vad ca vorbesc urat altii, imediat si ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii din placere, altii doar ca sa arate cine sunt, altii influentati de prieteni sau doar sa nu ramana pe dinafara si sa nu fie singurii din grup care nu fumeaza...