| mareaparuiala a întrebat:

De ce credeti in D-zeu? Cine e El, dupa parerea voastra? De unde recunoasteti ajutorul Lui? :*

2 răspunsuri:
| ewygirl a răspuns:

DUMNEZEU EXISTA si atat.Nu trebuie sa intrebam :"Unde? Cum? De ce?". Trebuie doar sa credem si atat.Mie personal MI-A demonstrat de multe ori ca EXISTA.Cum? A fost alaturi de mine in clipele cele mai urate din viata mea si m-a ajutat sa ma ridic intodeauna, cand simteam ca cedez.

| aDDellin a răspuns:

Ajutorul lui D-zeu nu vine doar daca te rogi si zici ce doresti. Cu cat suntem mai credinciosi cu atat ne apropiem de el si ne va scapa din diferite situatii.Dar daca spui rugaciunile in 3-4 seri si nu le mai spui o saptamana de exemplu atunci usor usor o sa ne departam de D-zeu! Trebuie sa crezi si sa-l iubesti ca exista si ca el a creat lumea.Si sa nu te rogi pentru dorinte ca vrei tu sa te rogi pentru sanatatea ta si sa te izbaveasca de rele si de cel rau.Amin.