| notsurewhoiam a întrebat:

De ce doare asa tare?crying
Faza e urmatoarea:toate prietenele mele arata super bine si sunt si foarte calumea, si eu am ramas cea mai naspa dintre ele, deci ma urasc pe mine insami:@ si cele care aratau ca niste rahitice in timp sau schimbat si acum arata super, toata lumea imi spune sa astept ca o sa arat si eu ca ele dar nu mai pot... o si colac peste pupaza mai e si sora mea mai mare care arata si ea super bine si nu cred ca e un sentiment placut cand baiatul de care imi place sua ceilalti prieteni ai mei imi spun wai ce buna e sorata sua ce bine arata sorata sau altelesadm-am saturat imi vine sa ma incui in casa si sa nu mai ies.toti ies la strand pentru ca e cald iar eu trebuie sa inventez scuze sa nu merg pentru ca nu imi place cum aratcryingcat timp trebuie sa mai astept? m-am saturat sa fiu luata peste picior tot timpu si sa ma afisez cu prietenele mele iar ele sa fie admirate de toti iar eu...

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

De obicei fetele nu prea arătoase se fac foarte frumoase când cresc și invers.
Așteaptă. Merită așteptareawinking

Bun, până acum am vorbit despre frumusețe și. ăă. lipsa ei ca o idee generală. Acum, opinia mea. Fiecare om este frumos în felul lui. Pentru mine ce este frumos poate fi pentru tine urât și invers. Noțiunea de frumos și urât variază în funcție de fiecare dintre noi. Nu te descuraja, sigur există cineva care și-ar dori să te aibă în timp ce tu îți faci probleme cum că. nu ești frumoasă. Crede-mă că am întâlnit destule cazuri. Nu îți mai face probleme de genul, fii tu însăți ca să fii admirată pentru ceea ce ești.

Baftă

| FlashXLight a răspuns:

Hai, crede`ma, toate fetele traiesc sau au trait asta. Punctul foarte important pe care nu l`ai specificat este ce nu`ti place la tine. Adica, sunt multe aspecte in viata unei fete care nu le plac... Si eu, in momentul acesta, ma simt la fel. Daca nu`ti place fata ta (de exemplu) incearca masti din alea hranitoare, sau fond de ten, machiaj... chestii de`astea. La fel si in restul corpului. Parul il poti da la fel cu masti hranitoare pentru par, sau, daca nu`ti place culoarea lui te poti vopsi sau te pai da cu sampon colorant (sub forma de spray), se gaseste in mai multe culori. Oricum, cred ca ar fi trebuit sa-ti zici varsta adica, uja e daca ai 11-12 ani si e cu totul altceva daca ai peste 14 ani.
Sper ca ti-am fost de folos... Daca totusi nu`ti convine, mai cautati niste prietene pe langa care sa pari cea mai ceawinking Merge.
Succes! Funda?

| SiMpLa a răspuns:

Draga mea stiu ca te doare acet lucru si te deranjeaza in acelasi timp insa cei din jurul tau au dreptate poate te dezvolti mai greu sa stii ca mai tarziu vei arata mai tanara si mai frumoasa...stiu cum e si eu sunt intr-o situatie ca tine.As vrea sa te intreb cati ani ai ca sa imi dau seama mai bine de situatie.Eu cred ca esti foarte frumoasa si nu ai de ce sa eviti lumea esti o persoana buna si e pacat si o pierdere mare ca cei din jur sa nu aiba ocazia sa te cunoasca mai bine.Cel mai important lucru este nu la exterior ci in interior.Da-mi idi tau sa mai vb daca vrei:*

| Krissii a răspuns:

E o situatie grea si stiu prin ce treci mai incerca sa astepti fiindca uni se dezvolta mai greu si uni mai repede sora ta poate ca arata bine dar crede ma ca si tu cand o sa ajungi la varsta ei o sa ai un corp poat chiar mai frumos nu trebuie sa te mai plangilove struck Fundita?:Xhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii trista! Fiecare om este frumos in felul sau. Doar pentru ca celalte sunt mai dezvoltate si tie ti se pare ca arata mai bine nu inseamna ca tu nu! Nu trebuie sa te ascunzi atunci cand te invita la strand si sa inventezi scuze trebuie sa te duci! happy Trebuie sa fii mai increzatoare in tine si mai optimista iar baiatul acela care iti place si face chestii din astea inseamna ca nu e un baiat potrivit pentru tine si nici pentru sora ta. Probabil este un baiat la fel ca majoritatea care sunt impreuna putin cu o fata apoi cand vede alta mai frumoasa o paraseste, iubesc cu ochii nu cu inima.
Incearca sa fii cat se poate de naturala, sa nu te machezi si sa faci chestii din acestea doar pentru a ti se pare ca arati mai frumoasa prin maturitate. Iti spun sunt sigura 100% ca esti o fata frumoasa si desteapta happy chiar daca nu te-am vazut in viata mea.
Si cu baietii eii... lasa-i ca vei gasi si tu unul sortit inimii tale, care sa te placa asa cum esti. Numai pune la suflet ce zic celelalte si ceilalti si fii optimista cautati calitatile si ignora defectele.
Sper ca te-am ajutat! numai fii trista totu va fi bine happy SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Complexe specifice varstei adolescentei.Cu timpul vei trece peste ele si te vei accepta asa cum esti, cu bune cu rele.Cat despre parerile celor din jur,nu le lua in seama,lumea este rea si nu-ti merita atentia.Cei care judeca omul dupa aspectul fizic nu-i pot vedea adevarata valoare:caracterul(el fiind cel care conteaza,de fapt).Cei care pun pret doar pe aspectul fizic nu vor fi niciodata, cu adevarat, impliniti in viata.Persoanele care vor fi,cu adevarat,aproape de tine,nu vor pune accent pe aspectul fizic,iar pentru ei vei fi din ce in ce mai frumoasa, deoarece ei iti vad adevarata frumusete, frumusete pe care nu o poate percepe oricine.De astfel de oameni are nevoie oricine langa el; de oameni care apreciaza persoana din spatele aparentelor.Nu te ascunde in regrete, bucura-te de aceasta perioada extrem de frumoasa a vietii:varsta adolescentei.Nu vei mai avea o asemenea sansa.Numai bine.