| OanaG a întrebat:

De ce in urma operatiilor estetice nu raman cicatrici?happy

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Raman, dar in locuri ascunse.De exemplu la operatiile la fata taieturile sunt dupa ureche sau la tample in zona cu par.La sani cand se pun silicoane taietura este in aura mamelonului, pe corp raman cicatrici in zone care de obicei stau acoperite de un slip, de ex., dar sunt din ce in ce mai mici, dupa cum se perfectioneaza tehnica medicala!

| dienuk a răspuns:

Cu siguranta sunt si proceduri care nu lasa cicatricii, insa sunt altele care las, dar sunt cicatricii fine, care se vindeca pe parcurs depinde de operatie big grin

| silverfaith a răspuns:

Raman cicatrici doar ca sunt locul unde sa facut operatia ori este intr-un loc acoperit si mascat ori este operatie la zonele cu vindecare radida si vindecare epiderma completa!