| Kapsunika a întrebat:

De ce inchidem ochii cind ne sarutam?

Răspuns Câştigător
| andreutz99 a răspuns:

Buna
1-Unii oameni inchid ochii altii nu depinde de om
2-Bafta Capsunica sper asa te mai ajut oricand ai nevoie. Funda?

10 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Ca să simţim mai multă pasiune.

| Siracuzia a răspuns:

Pai nu toata lumea inchide ochii.Depinde de tipul persoanei, poate fi mai romantica persoana respectiva, timida, dar unora le place sa isi priveasca partenerul drept in ochi cand se saruta.

| ClaraZ a răspuns:

Pentru ca cele mai frumoase lucruri nu se pot vedea cu ochii deschisi:X

| Andru1996 a răspuns:

Fiindca atunci practim pasim in rai si daca decat il simtim ca sa il vedem inchidem ochii si vedem cel mai frum lucru care exista in viata:X

| wolfer18 a răspuns:

Ca sa nu ne mai gandim la nimic altceva, decat la momentul ala minunat.Desigur,poate sa fie si o simpla lipire de buze, am vazut si oameni cu ochii deschisi cand sarutau.

| shifii a răspuns:

Nu toate lumea inchide ochii cand saruta. Depinde cum iti place. Unii, dar mai putini, ii tin deschisi sau intredeschisi pentru a-i vedea chipul persoanei pe care o saruta. Iar majoritatea ii inchid pentru ca este mai romantic, si te poti concentra mai mult pe sarut si pe lucrurile la care te gandesti si nu esti atras de ce e in jur.
Sper ca te-am lamurit cat de cat, asta este ce cred eu, nu am citit undeva sau am intrebat pe cineva.:]

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Pentru ca sintim o placere si vine din instinct

| DrummerGirl a răspuns:

Nu toti inchidem ochii cand ne sarutam, deci nu pentru toti este un reflex. atunci cand inchizi ochii senzatia este mai profunda, mai de durata, mai intensa, deci sarutul este mai placut. cand ai ochii deschisi nu prea ai nici o senzatie, pe cad atunci cand ai ochii inchisi e mai intens, si simti oarecum ca plutesti. happy

| DarkBlood32 a răspuns:

Ca este mai misto.
parca te ia valurile cand inchizi ochii.
este mai intens si te simti ca intr-un basm.

| Panciu_7489 a răspuns:

Pentru ca e mai sezual.adica nu stiu e mai frumoshappy