| Belllla a întrebat:

De ce la unele persoane le miroase gura dimineata cand se trezesc?

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Probabil de la stomac, dar cu puţin Colgate se rezolvă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În general, cam tuturor persoanelor le miroase gura dimineaţa, că aşa-i normal. Unora le miroase mai rău poate din cauza faptului că nu se spală pe dinţi înainte de culcare sau au o gură mai puturoasă, pur şi simplu.

| prizeFTW a răspuns:

Noaptea nu este secretata indeajuns de multa saliva.Ori nu se spala pe dinti, ori au probleme cu gastrice sau carii.Una dintre astea.As sfatui acea persoana sa mearga la un medic dentist pentru un control si sa nu manance toate prostiile (sa mai lase dulciurile)

| superady98 a răspuns:

Pai atunci cand dormi gura e inchisa si cum s-ar zice "neaerisita". Mancarea pe care ai mestecat-o toata ziua ramane cat de cat in gura chiar daca te-ai spalat pe dinti.Asa ca seara mirosurile de mancare din gura se amesteca. Sper ca te-am lamurit.

| michaelaaa a răspuns:

Nu stiu intreabai

| Zurii a răspuns:

Deoarece dorm cu gura deschisa