| lunarwolf a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor ii discrimineaza pe cei mai plinuti? Nu sunt si ei oameni, ca noi? Mi se pare stupid.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cei plinuți trebuie să se accepte așa cum sunt și să nu le pese de gura lumii care este de cele mai multe ori, acră!
Pa, pa.

| Stefania96dfg a răspuns:

Uni isi bat joc de ei pentru ca se cred mai tari si mult mai superiori! Nu ar trebui sa jignesti pe nimeni dar daca esti singur poate cateodata t-i se face mila dar cand esti cu un prieten vrei sa-i arati cat de tare esti si chestii din astea! cei care o fac ar trebui sa inceteze! si ei sunt oameni! sa se puna in locul lor si apoi sa vada cum e sa fii jignit, pe urma nu cred ca vor mai continua, unii!

| lunarwolf explică:

Stiu,insa de obicei cei mai grasi sunt si mai sensibili [am cazuri printre amici]. Si le vine greu sa se accepte daca se gasesc toti idiotii care sa le comenteze aspectul fizic.

| lunarwolf explică:

Chiar ma doare cand ii vad suferind; nu stiu cum sa-i consolez...

| Bogdanux a răspuns:

Mda. eu din cate am vazut, a devenit o moda mai mult.Dar ce stim noi...ei sunt prea perfecti sa fie criticati :-J asta pana se uita in oglinda.

| Bogdanux a răspuns:

Cunosteam si eu cateva persoane. dar cu timpul si-au dat seama ca cel mai bun mod este de a nu baga in seama toate scursurile societatii.

Odata si odata, roata se va intoarce happy.