| pikco a întrebat:

De ce mancam mult? big grin fetelorbatting eyelashes

si atunci cum ne mentinem in forma?

Răspuns Câştigător
| TeoIonela a răspuns:

Dupa cum spunea nutritionista Mihaela Birlic:organismul ne cere tot mai multa mancare deoarece nu i-am dat cat a avut el nevoie la ultima masa, si mai zicea ca trebuie sa fim fericite ca cere de mancare din cauza astalaughingce chestie, cum sa fi fericit cand te indopi ca un purcel?

13 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mda... şi eu mănânc ca o spartă... da mă bucur că nu's singura laughing

| OanaG a răspuns:

Asa suntem noi.Mancacioase big grin

laughing

| Ana a răspuns:

Ca ne este foame big grin

| juniper a răspuns:

Eu mananc mereu mult si nu ma ingras deloc, asta pentru ca fac sport regulat.

| Alisa a răspuns:

Pai nu cred ca e problema ca mancam mult, ci mai mult conteaza ceea ce mancam, ce fel de alimente, mancare, ce contine, nu e sanatos si nu face bine organismului. Oricum, nici sa stai toata ziua sa vezi ce contin ceea ce mananci, dar totusi, putem sa fim putin mai atente cu lucrul asta.

Si pentru a ma mentine in forma, si sa ma relaxez fac fitness si inot.
Intotdeauna un sport este binevenit, pentru ca ne ajuta foarte mult, atat organismul cat si la sanatate.

| Nimic special a răspuns:

Ca suntem niste fomiste, cand stau pana tarziu la pc, mananc cat o vaca.at wits' end

| Alice_6278 a răspuns:

Spre exemplu eu nu mananc mult.si de aceea sunt mereu in forma.

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

...ma bucur ca nu sunt singura care mananca ca o vaca.laughing
Chiar am apetitul mare rolling on the floor

| Sadiss a răspuns:

Un motiv ar fi stresul. anumite stari sufletesti. o despartire. sau poate lipsa de ocupatie. oricum aveti apetit mai ridicat decat baietii si sunteti predispuse la ingrasare mai repede ca baietiihee hee

| →s ♥ ą← a răspuns:

Eu nu mananc multbig grin. purcicutzosmug:X

| Яùxsi a răspuns:

Eu nu mananc multhee hee

Dar stii cum se zice. dragostea trece mai intai prin stomac laughing

| Clauditza a răspuns:

Asa suntem noi fetele mai pofticioase :-p :d

| patricCia a răspuns:

Pai... pentru ca noua ne sta capu' numa sa nu mancam mult, sa nu ne ingrasam etc. si de aceea cateodata din cauza poftei incepem sa mancam mult laughing. Eu de exemplu cand merg in deplasari toata lumea mananca si incep si eu sa balotez laughing. Degeaba, e greu sa te abtii tot timpul laughing.

Si ne mentinem in forma cand facem sport, cand mancam sanatos si cand avem multa vointa laughing.