| єχcєєℓ a întrebat:

De ce naiba isi pun fetele pe facebook statusuri luate din biblie, din Eminescu sau de mai stiu eu unde la niste poze in care ori fac bot ori isi arata sanii?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Venusgirl a răspuns:

Vor sa arate tuturor ca au creier si ca arat bine. doar stii vorba aia,, si frumoasa si desteapta"

chiar si eu -fata, si tot nu inteleg ce e in capul acestor fete

| Kira5854 a răspuns:

Pentru că trăim în România! Unde oamenii incearca sa iasa la iveala prin prostie. Ceva gen "hai sa vedem care e mai prost dintre noi:eu ma prefac ca am beep in gura(fac bot) si gasesc descriere inteligenta pe google si tu iti faci o poza la fund si descrii cat de frumos e cerul"

| LoveSleep a răspuns:

Ca sa se bucure baietii smug

suntserios
| suntserios a răspuns:

95% din aia sau alea care isi pus statusuri filosofice pe fb, habar nu au ce inseamna ce au scris ei acolo, dar au vazut ca asa e cool

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ca sa arate cat de "deștepte" sunt.

| Mathias1443 a răspuns:

Ca sa arate cat de culte sunt. Nu toata lumea citeste Heminescu, chiar mai putina lume citeste Biblia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pitipoaaaaanceeee... Atunci ca le vad ca isi fac bot, mă dezgusta. Si normal, cum poti obtine like-uri si întâlniri, daca nu-ti arati decolteul. Pffff, frate ce oameni de tot ca****l.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fac botic, își arată sânii? Ei, poate că sunt cucerite de poeziile eminesciene, gen "privire în privire și sân la sân trăim/ Și gura ta-mi surâde, și ochii tăi mă-nvață...", ori de proza erotică a poetului (aici, nu mai dau exemple).hee hee
Iar citate din biblie, nu pot să-mi dau seama de ce le folosesc, poate că ori nu pricep textul, ori îl înțeleg în limba ebraică. : ))

| AirănMeidăn a răspuns:

Ca sa compenseze postura pe care le fac pozele acelea sa o aiba

| Mayar a răspuns:

Intreaba-le.
Asa par interesante,(in)culte, originale si un motiv in plus sa isi dea aere.
Noh, de parca nu ai sti.

Mie, personal, mi se pare o mare dovada de imbecilitate sa pui un status pe care nu il intelegi, cu care nu ai nimic de-a face, si inca asociat cu ceva total neadecvat.