| Katherineeeeeeee a întrebat:

De ce oare cand spui adevarul peroanei iubite se supara iar cand il minti la fel?
adica nu inteleg : daca il minti se supara daca ii spui adevarul se supara.
de ce? funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Bogdan01234 a răspuns:

Pai daca il minti este clar. nimanui nu ii place sa fie mintit, mai ales cand prietenul/prietena ta. este ceva ce tine de respect si de incredere si cand este mintit sau mintita atunci se gandeste ca nu ai incredere sau vrei sa ascunzi ceva. iar la adevar e mai complicat. de cele mai multe ori adevarul supara pentru ca in mintea lui probabil se gandea la altceva. fiecare om are ganduriile proprii, si se gandeste la tot felul de lucruri care il fac pe el sa se simta mai bine. iar in momentul cand este pus in fata adevarului atunci se dovedeste a nu fi ceea ce a crezut el si atunci se supara pentru ca nu ii place ce aude. asta e unul din cele mai intalnite motive. numai ca sunt fel si fel de adevaruri. ma refer cand spui ca te desparti si ii spui ca nu il mai iubesti sau asa atunci e clar ca doare. dar daca ne referim doar la intamplarile de zi cu zi atunci asta este in cea mai mare parte.

1 răspuns:
| unconnected a răspuns:

In acelasi timp in deranjeaza ca il minti(pe oricine l-ar deranja), dar se supara si daca ii spui adevarul, pentru ca il ranesti