| Catalinna a întrebat:

De ce persoanele dragi ne parasesc cand avem mai mare nevoie de ele?cryingcrying
De ce e viata asa cruda?sad

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Persoanele dragi ne parasesc cand avem cea mai mare nevoie de ele findca si-au luat-o in cap din cauza ca ii iubim asa mult!
Viata e cruda ca suntem noi cruzi!
Stii ce simt eu acum? nimiccccc...decat tristete si nefericire!
Nu mai vreau nimic de la nimeni...decat pe el inapoi!
Siiii pe tine te-a parasit cineva?sadsadsad
Numai bine!

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Pentru ca asa e din definitiehappy La toata lumea viata are momente placute si mai putin placute, fericite sau mai putin fericite, tolerabile sau intolerabile. Trebuie sa treci peste fiecare moment de disperare pentru ca stii si tu, dupa ploaie vine soare.

Asa-numitele persoane dragi sunt prietenii, si cred ca stii si tu ca trebuie sa te feresti de prieteni pentru ca cei adevarati sunt rari, si intr-un moment prietenii iti vor deveni dusmani; nu merita sa te atasezi de ei pentru ca, cand iti e lumea mai draga se produce o rupere care lasa rani de fier.

Nu ai ce sa faci decat sa strangi din dinti si sa iti cauti motive sa fi fericita pentru a infrunta motivele de a fi trista. O sa fie bine intr-un final, trebuie sa ai rabdare si sa gandesti pozitiv, sa nu fi naiva si sa nu crezi in toate persoanele.

Pentru toata lumea viata are un anumit punt sau mai multe puncte in care te face sa o urasti in adevaratul sens al cuvantului, dar ca sa capeti caracter, trebuie sa stii ca durerea nu te omoara, ci iti da puterehappy

Eu iti urez succes si ai grija ce faci in continuare si cum te atasezi de "persoanele dragi" happy:*

| Bibuşca a răspuns:

Daca te referii la prietenii ei asa pleaca cand ai nevie de ei n-i mai gasestisad viata e cruda stiu si eu pentru ca asa e la toata lumea viata crudasad[cateodata sunt clipe rele si cateodata sunt clipe bune asta e viata]

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Viaţa ne pune la încercare să vedem cât de puternici suntem! Fiecare avem necazuri, bucurii...
Dumnezeu ne încearcă atunci cînd perdem pe cineva drag sau cînd avem necazuri!
Aşa e viaţa crudă, dar e una singură si trebuie trăita!

| albastrualb77 a răspuns:

Da, ai foarte mare dreptate, viata e foarte cruda, cateodata si plina de suferinta, dar independente de noi viata merge inainte... si cu bune si cu rele.