| d3javw a întrebat:

De ce putem face atat de multe lucruri cu banii?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Din simplul motiv că în ziua de azi doar banii contează şi se pune preţ pe orice.

| SkyPilot a răspuns:

Pentru ca banii iti dau putere. La modul simplist, banul este o reprezentare a unei resurse sau a unei munci depuse. Cu ei cumperi resursele si munca altuia care a facut deja ce iti trebuie tie, dar care iti si ia ceva in plus pentru asta. Ai bani, pui pe altii sa lucre pentru tine.

| KillMePlease a răspuns:

Pentru ca fara bani nu poti face prea multe... laughing

| Ungureanu90 a răspuns:

Păi dacă nu cu banii, cu ce?
Banii te pot ține în viață, mai exact, cu banii îți poți cumpăra de mâncare, medicamente, o casă unde să locuiești etc.
Banii sunt foarte importanții în zilele noastre, trebuie să te obișnuiesti cu asta.
Multă baftă!