| annamaria0899 a întrebat:

De ce regulamentul scolar incepand cu anul acesta este asa de strict? Mie mi se pare pur si simplu absurd.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai sunt elev dar cred ca era cazul sa se faca un pic de ordine, sper sa se si aplice aceste regulamente

| TeckTonik997 a răspuns:

Regulament cretin pe care nu il respecta nici dracu'... mi se pare absurd ca parintii sa nu isi poata suna copilul in caz de ceva pentru o ora de CACAT la care nu invata nimic, doar isi pierde vremea. Scoala din Romanica e PENIBILA si cei mai penibili sunt profi astia care nu fac altceva decat sa se planga desi nu lucreaza, au vacante lungi si dese, sug o gramada de bani de pe parinti prin meditatii, nu sunt corecti, nu sunt interesati etc. Si ce sa mai zicem de regula noua care interzice alcool-ul si drogurile in scoala. Ce cretin a facut si regula asta? Da ce... pana acum a fost voie cu droguri la scoala? Erau scolile un fel de depozit de droguri, sau magazin de droguri, erau un fel de locuri secrete unde oamenii se puteau droga in voie, ca nu inteleg.

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Deoarece, din ce in ce mai multe inccidente se intampla in scoala :
Nu ne mai lasa cu telefonul-deoarece se faceau video-uri amuzante pe seama profesorilor, se vorbea in ora, se asculta muzica, se jucau etc.
Toate regulile provin din ceva.
Nici mie nu-mi place, dar mi se pare corect happy
Bafta!