| CookieMonster_6225 a întrebat:

De ce se acopera oglinzile in casa cand moare cineva?

Răspuns Câştigător
| AnaBejenaru a răspuns:

Se stie ca atunci cind moare cineva, se acopera toate oglinzile din casa. Dar oare, de ce?
Batrinii, spun ca sufletul raposatului privindu-se in oglinda, ramine captiv...si nu mai paraseste acea casa.
Va folosi oglinda ca pe o poarta de calatorie intre lumea aceasta si cea de dincolo.

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Si eu ma intrebam...

| carminaburana43 a răspuns:

Intrebare foarte buna si la noi se practica dar pina azi nu stiu de ce.

| ExtraSakadat a răspuns:

Se zice ca daca nu sunt acoperite o sa avem ghinion!
Asta am vazut la tara.

| demoliciouss a răspuns:

Nu stiu.si eu am auzit, dar si de multe alte obiceiurid'ohcred ca onyxxsweet are dreptatethinkingconfused