| Th3eo a întrebat:

De ce serialul 90210 se numeste asa? Ce este asta? Chiar nu inteleg de ce l-au numit asa.

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
90210 este codul postal al orasului Beverly Hills, locul unde se petrece actiunea.
Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este codul postal al liceului Beverly Hills, primul serial cu aceiasi actori. De fapt serialul s-a numit Beverly Hills, 90210. 90210 este continuarea povestii adolescentilor care au terminat acest liceu - vazuta prin ochii a doi frati Annie Wilson si a fratelui ei Dixon.

| Updew a răspuns:

Wow...nici eu nu stiam de ce se numeste asa! Oicum, fain serial.