| Rodoet a întrebat:

De ce sunt adolescentii din zile de azi asa de rai?
Se cred " buricul pamantului" laughing
Toti prosti au ajuns sa iti dea sfaturi de viata sa iti spuna ce este bine si ce nu cand ei nu fac diferenta intre bine si rau laughing. -.-.
Daca va simtiti nu sunteti obligati sa raspundeti.winking
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Notiunea de bine si rau este relativa.
Ceea ce mie mi-ar face bine, tie ti-ar putea face rau.
Toti suntem diferiti si gandim diferit, deci este normal sa primesti sfaturi de mai multe genuri.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Starea de "buricul pamantului" e ceva obisnuit in randul adolescentilor. Ca urmare, adolescentii au reactii impulsive si crize de personalitate. Ce e mai greu un pic este sa discerni intre bine si rau la varsta asta. Sta in puterea fiecaruia sa se dezvolte, sa-si dezvolte gandirea, incat sa aiba capacitatea de a decide asta sau de a da sfaturi altora. Daca nu consideri util un sfat, ignora-l. Nu te consuma inutil analizand ce nu-ti place la cei din jur! Fa din tine ceva mai bun!